Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Slávisté pohrdli třemi body

Fotbalisté vedoucího týmu vedli v Českých Budějovicích o dva góly, přesto nakonec jen remizovali

ČESKÉ BUDĚJOVICE Fotbal je plný paradoxů, ale někdy umí být i spravedlivý. České Budějovice znovu dokázaly dohnat dvougólové manko a nakonec se Slavií remizovaly 2:2. Pražané tak promarnili šanci zvýšit svůj náskok v čele ligové tabulky.

Třinácté České Budějovice měly být pouze zastávkou, povinnými třemi body v suverénní cestě Slavie za mistrovským titulem. Tak to však bylo pouze prvních deset minut, kdy si fotbalisté z Edenu vytvořili hned dvě gólové příležitosti. Nejdříve budějovický brankář Pavel Kučera vychytal Šventovu dělovku a o pět minut později Tomáš Necid trestuhodně netrefil balon, který mu na zlatém podnose naservíroval Jarolím.

Jenže tradiční scénář, kdy Slavia hrozí v soustavném tlaku, se neopakoval. Budějovice se náhle osmělily a začaly hrozit. Pravděpodobně také vinou podmáčeného trávníku, který několikrát zastavil vydařenou kombinaci červenobílých fotbalistů, a tak si divák občas připadal, že sleduje kurz pro začínající bruslaře.

První gól utkání Marka Jarolíma byl stejně šťastný jako rozhodující trefa Carewa z Aston Villy do sítě Slavie ve čtvrtečním utkání Poháru UEFA. Jarolím ve vápně vystřelil a jeho trefu budějovický Riegl omylem přesměroval obloučkem za Kučerova záda. Než se šlo do kabin, přidal druhý „podivný“ gól Tijany Belaid. Míč, který stejně mířil do brány, se tentokrát otřel o záda domácího Michala Žižky.

„Slavia začala výborně. Nejdříve jsme to přežili a pak si dali vlastní gól. Po tom druhém už jsme šli do mrtva, už to bylo víceméně zralé na ručník,“ popisoval trenér Českých Budějovic Pavel Tobiáš.

Slavia vypadla z role Jenže ve druhém poločase předvedla Slavia totální výpadek a soupeř se radoval z vyrovnání. „O poločase jsme si řekli, že musíme být odvážní a hrát na doraz. Pak jsme hráli excelentně. Hlavně střídající hráči hru oživili. Bylo vidět, že Slavia je unavená,“ radoval se Tobiáš.

V 78. minutě snižoval Tomáš Necid. Ano, právě slávistický kanonýr hlavičkoval střelu Šímy do vlastní branky. Střídající Tomáš Stráský pak zařídil vyrovnání.

„Utkání se mi nehodnotí dobře vzhledem k průběhu, jaký mělo. Zápas jsme kontrolovali. Sice jsme se do vedení dostali šťastným gólem, ale i přesto se herně vyvíjelo dobře, Nakonec to mohlo dopadnout jako minulý víkend s Viktorkou,“ připomněl slávistický kouč Karel Jarolím poslední utkání Jihočechů, v němž Viktoria Žižkov po podobném průběhu dokonce prohrála.

***

České Budějovice 2 Slavia Praha 2

Branky: 72. vlastní Necid, 78. Stráský - 35. vlastní Riegel, 39. Belaid. Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo. ŽK: Hílek, Šíma - Brabec, Volešák. Diváci: 4529. Poločas: 0:2. Č. Budějovice: Kučera - Riegel (46. Hudson), Horejš, Žižka, Leština - Benát, Hílek, Homoláč, Šíma (90. Svátek) - Mezlík (69. Stráský), Sedláček. Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Černý - Janda, Tavares (63. Latka), Belaid (84. Toleski), M. Jarolím (85. Volešák) - Necid, Švento. HODNOCENÍ LN