25. dubna 2018 14:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kolegové napadeného číšníka převezmou jeho směny, plat mu ponechají

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Číšník, kterého napadla skupina Nizozemců, je ve stabilizovaném stavu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Číšník, kterého napadla skupina Nizozemců, je ve stabilizovaném stavu. | foto: Policie ČRReprofoto

PRAHA Absolutně bezkonfliktní, milý kluk, jenž zodpovědně vykonával svou práci. Tak popisuje číšníka, kterého v sobotu v centru Prahy brutálně napadla skupinka sedmi Nizozemců, jeden z jeho nadřízených. Otec tříletého dítěte skončil s vážnými poraněními hlavy v nemocnici, v současnosti by měl být ve stabilizovaném stavu. Jeho kolegové se mezitím nabídli, že odpracují jeho směny, přičemž plat poputuje na konto zraněného zaměstnance.

K napadení číšníka restaurace Polpo ve Vladislavově ulici, která je součástí obchodního domu Quadrio, došlo v sobotu večer poté, co personál upozornil cizince, aby v podniku nekonzumovali vlastní alkohol.

„Skupina začala rozkopávat zahrádku a plivat po ostatních hostech, kteří se je snažili slovně uklidnit. Při požádání skupiny o odchod z restaurace vypukla rvačka,“ líčí incident Stefan Savić, marketingový ředitel skupiny Kogo, do níž restaurace Polpo spadá.

Sedm mužů ve věku 24 až 32 let se zkušenostmi z boxu a bojových sportů posléze pěstmi zaútočilo na jednoho ze zaměstnanců podniku, kterého se zastal kolega. Sám ovšem skončil povalený na zemi, načež jej bezvládně ležícího útočníci ztloukli a zkopali. Podle majitele restaurace má číšník zlomenou čelist a podstoupil operaci oka, o nějž málem přišel, v současnosti je ve stabilizovaném stavu.

Policie na letišti zatýká cizince podezřelé z brutálního útoku v centru Prahy.
Policie zatýká cizince podezřelé z brutálního útoku v centru Prahy.

V podniku podle Saviće pracuje přibližně osm let. „Je to strašně milý kluk, který zodpovědně odvádí svou práci. Má vůdčí povahu, proto je také vedoucím své směny,“ popisuje se slovy, že zaměstnanec neměl nikdy žádný konflikt.

Zároveň tvrdí, že se s takovým surovým incidentem doposud ještě nesetkal. V šoku jsou i ostatní zaměstnanci restaurace, jimž bylo po sobotním napadení nabídnuto, aby si vzali volno. Odmítli. „Naopak sami přišli s tím, že zadarmo pokryjí jeho (číšníkovy) směny. Výplata tak přijde zraněnému kolegovi v plné výši,“ říká Stefan Savić.

Policie sedmičlennou skupinu dopadla v pondělí na ruzyňském letišti. Dva z nich jsou stíháni kvůli těžkému ublížení na zdraví (policie navrhla jejich obžalobu), tři pro výtržnictví, zbylé dva policie propustila, neboť se konflikt snažili mírnit.

  • 3Diskuse


Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky