3. listopadu 2014 18:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šlechtová mění vedení ministerstva, končí dva náměstci

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vystoupila 3. listopadu v Praze na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vystoupila 3. listopadu v Praze na... | foto: ČTK

PRAHA Nová ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová změnila strukturu a vedení resortu. Končí náměstci Petr Smrček a Jiří Houdek, jejichž sekce ministryně zrušila, a k 9. listopadu je tak odvolala z funkcí. Změny budou platit od pondělí 10. listopadu.

Šlechtová o tom informovala novináře. Houdek vedl sekci pro cestovní ruch a Smrček územní a bytovou politiku.

Nabídka nových funkcí

Oba končící náměstci byli nominovaní koaličními stranami, Houdka do vedení ministerstva poslali lidovci, Smrčka nominovala ČSSD. „Oběma jsem nabídla adekvátní místo na ministerstvu. Stále o tom jednáme jak s panem Bělobrádkem (předseda KDU-ČSL - pozn. ČTK), tak i panem premiérem Sobotkou. Nicméně v tuhle chvíli platí, že oba náměstci k 9. listopadu ve funkcích končí,“ prohlásila ministryně Šlechtová.

Smrčkovi kromě místa na ministerstvu nabídla také post ředitele Ústavu územního rozvoje v Brně, na který chce převést nové kompetence.

Příprava na zákon o státní službě

Pro Šlechtovou je to prý zároveň test nového zákona o státní službě. „Pro mě je to již určitá příprava na zákon o státní službě, který říká, že každý ministr může mít až nejvýše dva náměstky nominované vládními stranami, ale zároveň neříká, že je to povinnost. Záleží tedy na každém ministrovi, zda si pozici politického náměstka vytvoří nebo nevytvoří,“ upřesnila pro ČTK Šlechtová. Pokud by jí koaliční partneři personální změny přece jen neschválili, tak je prý připravena jejich rozhodnutí respektovat.

Místo zrušených sekcí ministryně zřídila sekci Evropských programů, kterou povede současný ředitel odboru Řídícího orgánu Operačního programu Technická pomoc Marek Kupsa. Ten bude mít na starosti řízení stávajících operačních programů, které spadají pod ministerstvo.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vystoupila na tiskové konferenci...

Druhou novinkou je sekce Veřejného investování. Tu bude mít na starost bývalý ředitel agentury CzechInvest Jiří Votruba. Jeho hlavním úkolem budou veřejné zakázky a jejich elektronizace. Kromě nich se bude zabývat také stavebním řádem.

Zůstanou sekce Národního orgánu pro koordinaci v čele s náměstkyní Olgou Letáčkovou s novou zástupkyní Kateřinou Neveselou a sekce Regionálního rozvoje pod vedením Kláry Dostálové.

„Připravila jsem čtyři pilíře, o které se bude ministerstvo opírat. Tím hlavním je regionální rozvoj. Pod ním si představuji regionální politiku, národní programy. Ministerstvo rozděluje národní dotace obcím i krajům například po živelních pohromách. Dáváme peníze na záplatu či rekonstrukci silnic 2. a 3. třídy. Dále sem patří územní politika, cestovní ruch a bytová politika,“ vyjmenovala šéfka ministerstva pro místní rozvoj.

Šlechtová si od změny slibuje zlepšení efektivity práce resortu, který má na starost spoustu nesouvisejících oblastí od regionální politiky, přes cestovní ruch až například po pohřebnictví. Personální změny mezi zaměstnanci prý zatím na pořadu dne nejsou, záležet bude na vyhodnocení současných změn.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!