2. dubna 2017 14:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Budete mít šaška, kupte si podpisy pro prezidentskou kandidaturu. Aprílová nabídka Slevomatu

Nabídka na 50 000 podpisů pro prezidentskou nominační petici na portálu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nabídka na 50 000 podpisů pro prezidentskou nominační petici na portálu... | foto: Reprofoto

PRAHA "I ty můžeš být prezidentem! Máme pro vás 50 tisíc zaručeně originálních podpisů, které vám pootevřou dveře na Hrad." Tak zněla nabídka na portálu Slevomat.cz, která měla případnému zájemci za bezmála 100 tisíc korun zajistit nominaci na prezidentský úřad. Nabídka se ovšem na portálu objevila 1. dubna a šlo tedy pouze o aprílový vtip.

„Každý prezident má nárok na šaška, který za něj bude ve volných chvílích i tweetovat. Navíc jeho ústy můžete říkat věci, které se sami stydíte vyslovit,“ vyjmenovává Slevomat v nabídce výhody, které může zájemci úřad prezidenta přinést, a inzerát je plný narážek i na bývalé české prezidenty. „Po každé podepsané mezinárodní smlouvě si odnesete luxusní propisku zdarma,“ vyjmenovával portál další bonusy prezidentování.

„Jako hlava státu můžete pověřit kohokoliv, aby hledal vlevo dole to, co neexistuje,“ glosoval Slevomat například kauzu Peroutka a humorně reaguje také na amnestii vyhlášenou bývalým prezidentem Václavem Klausem nebo krátké kalhoty Václava Havla. „Jako prezident udáváte módní styl. Budete-li chtít, hned od zítra bude celé podhradí chodit v krátkých kalhotách.“

Nešlo pochopitelně o opravdovou nabídku, ale pouze o aprílový vtip, kterým server pobavil řadu svých uživatelů. Že se jednalo o žert potvrdil i mluvčí slevomatu Tomáš Holý. „Stejně jako v minulých letech jsme i letos chtěli udělat apríla ve stylu společenské glosy.“ vyjádřil se pro Lidovky.cz. Již dříve firma podobným způsobem glosovala například návštěvu čínského prezidenta, když nabízela pronájem fanoušků, nebo komplikace se stavbou tunelu Blanka.

Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz