8. října 2016 16:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Slováček: Neúspěch ve volbách jsem očekával. Byl jsem takový ‚černý Petr‘

Muzikant, dirigent a neúspěšný kandidát do Senátu Felix Slováček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muzikant, dirigent a neúspěšný kandidát do Senátu Felix Slováček | foto: MAFRA

PRAHA Známý hudebník a dirigent Felix Slováček v senátních volbách propadl. Kandidát Strany soukromníků získal jen necelé procento hlasů. Podle Slováčka se ale jedná o předpokládaný výsledek. „Lidé volí své koně, já nikoho takového nemám,“ řekl pro server Lidovky.cz Slováček.

Slováček kandidoval do Senátu na Praze 10, kde obsadil předposlední místo, když pro něj hlasovalo 207 lidí. Celkem získal slavný dirigent 0,86% hlasů.

Lidovky.cz: Jak si vysvětlujete svůj neúspěch ve volbách?
Nevysvětluji. Ve volbách mají své kandidáty silné strany, které mají spoustu svých voličů. Ti během voleb vyskočí a jdou volit svoje koně. Já žádné takové lidi nemám. Jsem vlastně takový černý Petr. Sám voják v poli. Já jsem se chtěl akorát zastat soukromníků, ale od začátku bylo jasné, že se žádný zázrak nekoná.

Lidovky.cz: Myslíte, že mohla vaše umístění ovlivnit i nízká volební účast?
Možná, ale to nevím. Já jsem během kampaně mluvil minimálně s pěti tisíci lidmi, kteří si ode mě vzali cédéčko a řekli, že přijdou volit. A podívejte se, přišlo jich pár. Trošku mě to otrávilo, ale ne moc.

Lidovky.cz: Koho by jste doporučil svým voličům do druhého kola?
Já bych doporučoval paní Kislingerovou.

Lidovky.cz: Ta se ale do druhého kola nedostala...
V tom případě Jiřího Holubáře.

Lidovky.cz: Uvažujete, že budete ještě kandidovat? Například v parlamentních volbách?
Já nevím, pro mě to bylo takové poprvé. Asi bych to rád zkusil, ale musím mít ostřejší lokty a nebýt v politice takový romantik.

Jakub Kopřiva

Autor

Jakub Kopřivajakub.kopriva@lidovky.czČlánky

Pronájem bytu 2+kk v Chlumci nad Cidlinou
Pronájem bytu 2+kk v Chlumci nad Cidlinou

Palackého, Chlumec nad Cidlinou - Chlumec nad Cidlinou III, okres Hradec Králové
11 000 Kč/měsíc