Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slováci stále nedali Lvu zelenou

Česko

BRATISLAVA Zmatky kolem účinkování českého klubu se sídlem na Slovensku v ruské KHL pokračují. Souhlas klubů slovenské hokejové extraligy ještě neznamená, že by měl tým HC Lev s působením v Popradu v sezoně 2010/11 v Kontinentální lize záruku podobného rozhodnutí i dnes u výkonného výboru Slovenského svazu ledního hokeje. Ten bere rozhodnutí společnosti Pro-Hokej, která řídí slovenskou extraligu, jen jako poradní hlas.

Podle výroků člena výkonného výboru SZLH zodpovědného za oblast mezinárodních vztahů Igora Němečka je v kauze stále řada nejasností. Především klub HC Lev stále není registrován v žádné národní federaci. Němeček se spolu s viceprezidentem slovenského svazu Jánem Filcem a generálním sekretářem Jánem Tarabou zúčastnili čtvrtečního jednání Pro-Hokeje ve Valčanské dolině u Martina a vyslechli si názory klubů.

„My jsme je nijak neovlivňovali, jen jsme prezentovali platná pravidla. Poskytli jsme jim návod na to, jak by mohli při svém rozhodování postupovat. Co všechno měli brát v úvahu,“ podotkl Němeček.

Stanovisko Pro-Hokeje má brát slovenský svaz jen jako poradní hlas. „Samozřejmě je to tak. Ale konečné stanovisko zaujme výkonný výbor SZLH v pondělí na svém zasedání. Až tam padne definitivní rozhodnutí,“ podotkl Němeček. „Po souhlasu klubů může následovat naše ne. Jakékoli rozhodnutí Pro-Hokeje by mělo pro nás jen poradní účinnost.“

HC Lev musí podle něj k případnému souhlasu SZLH splnit legislativní věci. „Lvi se musejí stát členy nějaké hokejové federace a tuto skutečnost předložit našemu sekretáři Jánu Tarabovi. Ten ale zatím v rukou nic nemá. Druhou nutností je oficiální žádost Ruské hokejové federace, že HC Lev chce působit na Slovensku, a náš souhlas. Ani to se zatím nestalo,“ doplnil Němeček.

Nutnost registrace podle něj vyplývá z platných předpisů Mezinárodní hokejové federace (IIHF). „Zásadní podmínkou, a to ne z naší strany, ale z platných předpisů IIHF, je potvrzení o registraci. Klub musí mít pro hráče řádné transferkarty, proto se musí někde registrovat,“ podotkl Němeček.

Dění v celé kauze mu prý zatím připomíná Kocourkov. „Hodně věcí je zatím nevysvětlených a nedotáhnutých. Až příliš se medializují. Přitom doteď nikdo z HC Lev nepřišel na náš hokejový svaz, aby něco předložil osobně. K dispozici máme jen maily a korespondenci. Řeknu to tak, že všemu chybí štábní kultura. Z této nestandardnosti potom zbytečně vznikají nejasnosti a dohady,“ upozornil Němeček.

Klub HC Lev má podle svých dosavadních vyjádření dnes v Popradu zahájit přípravu. Skladbu realizačního týmu ani hráčského kádru stále oficiálně nekomentuje a plánuje setkání s médii až v zatím nespecifikované době po rozhodnutí výkonného výboru SZLH.

***

Dění v celé kauze mu prý zatím připomíná Kocourkov. „Hodně věcí je nevysvětlených.“

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!