10. září 2017 14:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Slovácké slavnosti vína se proměnily i v předvolební přehlídku politiků

Šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík a hejtman, lidovec Jiří Čunek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík a hejtman, lidovec Jiří Čunek. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Uherské Hradiště Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou událostí, kde se snoubí temperament lidových zvyků a kultury, rozmanitost slováckých krojů a muziky s domácí atmosférou. Ale také nyní i předvolební přehlídkou.

Slavnosti nejsou jen „obyčejným“ folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více než šedesáti měst a obcí z celého regionu Slovácka.

Nápad zorganizovat slavnosti vína navazuje na prvorepublikovou uherskohradišťskou tradici velkých národopisných výstav. Myšlenka rychle nalezla široký ohlas ve vinařských obcích a městech, a tak se tento rok koná již patnáctý ročník.

Součástí slovností jsou i koncerty dechové hudby.
Na slavnostech se představily přilehlé mikroregiony.

Slavnosti vína se konají v čistě nekomerčním duchu kulturního dědictví Slovácka, kterou pod odbornou garancí Klubu kultury Uherské Hradiště spolupořádají mikroregiony Staroměstsko, Ostrožsko, Východní Slovácko, Dolní Poolšaví, Za Moravú, Bílé Karpaty a Buchlov.

Mezi zúčastněnými byla i řada politiků. Již tradičními návštěvníky slavností jsou místopředseda Poslanecké sněmovny ČR Petr Gazdík, který se zúčastnil jiří čunek všech ročníků či podnikatel Ivo Valenta, známý patriot a zároveň jeden ze sponzorů tohoto festivalu. K vidění byl i kandidát prezidentských voleb Marek Hilšer, který zde měl stánek, kde sbíral podpisy, známý radní Teplic a tvář TOP 09 Dominik Feri nebo bývalý starosta Vsetína a lidovec Jiří Čunek.

David Ako

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?