Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ovčáčkův Twitter se změnil v ‚lifestyle blog‘, počet followerů mu proto strmě roste. Pilně makejte, vzkazuje

Česko

  13:39
Praha - Kontroverzní tweety prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka jsou proslulé. Tentokrát však pozornost k jeho profilu nepřipoutal obsah Ovčáčkových sdělení, ale stovky nových komentářů pod nimi. Od středy jeho profil využívají recesisté k tomu, aby si vyměnili recepty, zahráli slovní fotbal nebo se podělili s ostatními přispěvateli o nejrůznější zajímavosti. Recese namířená proti mluvčímu Hradu mu však paradoxně pomáhá získat větší publikum.

Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana a ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. foto: Lidovky.cz

Ovčáčkův falešný podpis pod Milionem chvilek pro demokracii. Hradní mluvčí si vykoledoval dotažení žertu

„Všichni víme, že s Ovčáčkem se nedá diskutovat. Ale vzhledem k tomu, že má hodně followerů a dosah, rád bych proměnil jeho účet v lifestyle blog,“ napsal ve středu odpoledne na svůj twitterový profil muž, který se označuje za glosátora českého bizáru a vystupuje zde pod přezdívkou Jie odkazující na záhadně zmizelého předsedu čínské společnosti CEFC a zvláštního poradce prezidenta Zemana Jie Ťien-minga. Vyzval lidi na Twitteru, aby ve vláknech pod příspěvky Jiřího Ovčáčka diskutovali například o receptech, cestování nebo zkušenostech s počítači či auty.

19.června 2019 v 22:04, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 11:46

Všichni víme, že s Ovčáčkem se nedá diskutovat. Ale vzhledem k tomu, že má hodně followerů a dosah, rád bych proměnil jeho účet v lifestyle blog. Tzn. pojďme u jeho tweetů diskutovat o: - Receptech - Tipech na výlety a cestování - Zkušenost s telefony, počítači, auty atd.

Připojili se novináři i PID

Lidé na jeho výzvu reagovali vzápětí a pod Ovčáčkovými příspěvky se začaly objevovat reakce zcela nesouvisející s obsahem příspěvku. Slovní fotbal, pranostiky, citáty slavných nebo fotka embrya netopýra. Komentářů v průběhu celého dne intenzivně přibývalo. Do diskuzí se zapojili i známé osobnosti, mezi nimi třeba i novináři Martin Veselovský, Filip Horký nebo Jaroslav Kmenta sdílející fotky svých kočičích mazlíčků. Do diskuze ale přispěl například i oficiální twitterový účet Pražské integrované dopravy.

20.června 2019 v 11:18, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 11:46

@petrmasin @Pater_JanSpacek @jietienming @BogusOrder Naše nově integrovaná obec! Od 29. června v systému Pražské integrované dopravy s přímým spojením do Prahy na Smíchovské nádraží. https://t.co/1nPvoCejhO

21.června 2019 v 11:03, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 11:57

@PREZIDENTmluvci Víte, že je to letos právě 10 let, kdy naše A mužstvo postoupilo z Okresního přeboru? K letošnímu výročí jsme si nadělili dárek v podobě postupu B mužstva ze stejné soutěže a áčko již 8 let válčí v krajském přeboru. Za gratulace děkujeme a sledovat nás můžete zde, nebo na IG :-)

I špatná reklama je reklama

Ani po třech dnech proud komentářů neustal. „Královsky se bavím. Totálně prohráli ve svobodných volbách se Zemanem a Babišem, tak aspoň vyrazili do boje s Ovčáčkem. Na Twitteru,“ napsal na Twitter v pátek Ovčáček. Pod tímto tweetem se pak za méně než hodinu objevilo přes 400 komentářů.

21.června 2019 v 10:52, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 14:55

Královsky se bavím. Totálně prohráli ve svobodných volbách se Zemanem a Babišem, tak aspoň vyrazili do boje s Ovčáčkem. Na Twitteru.

Přestože původním záměrem iniciátora bylo Ovčáčka zdiskreditovat, paradoxně prezidenstkému mluvčímu přihrál více followerů. Při takovém množství komentářů a „lajků“ Twitter pomocí algoritmů zařadí účet mezi populární. Zobrazí se tedy více uživatelům, což vede k nárůstu lidí, kteří začnou účet sledovat. 

Ovčáčkovy tweety si tak nyní díky komentářům pod nimi přečte ještě více lidí. Nyní má přes 47 tisíc sledujících a číslo pravděpodobně ještě poroste, na což poukázal i sám Ovčáček.

„Přátelé lifestylového blogu, děkuji! Roste nejen počet followerů mého Twitteru, ale hlavně utěšeně přibývají lajky k mým statusům. Super! Pilně makejte přes noc i v dalších dnech. Nepolevte ani po spartakiádě na Letné!“ napsal mluvčí na Twitter. 

20.června 2019 v 23:53, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 14:50

Přátelé lifestylového blogu, děkuji! Roste nejen počet followerů mého Twitteru, ale hlavně utěšeně přibývají lajky k mým statusům. Super! Pilně makejte přes noc i v dalších dnech. Nepolevte ani po spartakiádě na Letné!

21.června 2019 v 11:36, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 13:57

@PREZIDENTmluvci Evropané snědí 50% celosvětové produkce čokolády.

21.června 2019 v 10:44, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 13:59

@PREZIDENTmluvci Ztratil jsem Billa kartičku, kdyby jí někdo našel, může si jí nechat, zažádal jsem si o novou ...

20.června 2019 v 22:04, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 14:02

@PREZIDENTmluvci ahoj vsem! Nova smenarna v Praze, ktera dava 14 korun za euro hleda zamestnance. Praci, tam muzu vrele doporucit. Je to zaruceny zpusob jak se dostat do nasich videii. https://t.co/VoGPepSNlE

Autor:

Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!
Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!

Metoda sous-vide zajišťuje masu díky přesnému nastavení teploty a doby při vaření šťavnatost. Kuřecí prsa zůstanou měkká a plná chuti. Zapojte se...