Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Smějí se nám, že pracujeme

Česko

Libor Bílý bydlí v Janově už déle než dvacet let. Včera byl jedním ze stovek lidí, kteří se přišli podívat na střety mezi neonacisty a místní romskou komunitou. Nelíbilo se mu, že policie nechala radikály dojít tak daleko, ale s radikály vlastně souhlasil.

* LN Co si o dnešní akci myslíte?

Neměli je pustit až sem. Měli je zastavit ještě někde před Janovem. Zastavili je na úplně nejhorším místě, mezi rodinnými domy.

* LN Souhlasíte s těmi lidmi, kteří do Janova šli?

Určitě. Souhlasím. Vláda ani město s těmito problémy nic nedělá. To, že tady občas projede nějaká hlídka, to nic neznamená.

* LN Jak to vypadá v Janově?

Zkuste si tam jít někdy večer, a budete strachy bez sebe. Cikáni nás přepadávají, vysmívají se nám, že chodíme do práce. Je tu bordel, jsou arogantní. Dneska v deset odpoledne tu šli Cikáni průvodem a řvali,Janov je náš‘.

* LN Jak dlouho problémy v Janově trvají?

Tak deset let. Rok od roku se to ale zhoršuje. Stěhuje se jich sem totiž stále víc a víc. Korunu tomu daly realitky. Ty skoupily místní domy a sestěhovaly sem Cikány ze všech koutů. Teď jich tu jsou asi dva tisíce. Celý sídliště má deset tisíc lidí.

* LN Jak by se podle vás dala situace vyřešit?

Měly by se upravit sociální dávky. Dál by se Cikáni neměli stěhovat jenom do Janova, ale i do jiných čtvrtí. Řešení to ale moc není. Já nevím, kam s těmi lidmi.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...