29. března 2018 11:04, aktualizováno  14:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D1 směrem na Brno bouralo sedm aut. Zranili se dva lidé, provoz stojí

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: JIří Meixner, MAFRA

ÚSTÍ NAD LABEM Provoz na dálnici D1 na 158 kilometru ve směru na Brno mezi Lhotkou a Velkou Bíteší zastavila ve čtvrtek po poledni hromadná nehoda šesti osobních a jednoho nákladního auta. Viníkem je řidič kamionu, který nedobrzdil a narazil do dalších aut, uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Při havárii se zranili dva lidé. Místo lze objet přes 153. exit Lhotka a po silnici II/602. Nehoda se stala krátce před 12:15. Oba zranění, včetně řidičky osobního auta, kterou museli záchranáři z vozu vyprošťovat, jsou už v nemocnici. „Odstraňování následků nehody a odklízení dál pokračuje,“ řekla Čírtková.

K další nehodě došlo na D1 ve čtvrtek ráno. Tato srážka se obešla bez zranění. Dálnici na 177. km ve směru na Brno ráno zablokovala nehoda dvou kamionů. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Řidiči teď sjíždějí na exitu 168 Devět křížů, zpět se auta vracejí na exitu 178 Ostrovačice. V místě se rychle utvořila několikakilometrová kolona.

„Nehoda je bez zranění, ale řidiči si vyžádali na místo policii kvůli údajným vyšším škodám,“ uvedla mluvčí policie Andrea Cejnková. Nelze podle ní odhadnout, kdy bude dálnice opět průjezdná.

Nedaleko místa čtvrteční nehody dálnici ve středu odpoledne zablokovala nehoda dvou nákladních aut a autobusu, stala se na 189. kilometru. Zranilo se při ní pět lidí, z toho jeden člověk těžce, tři středně těžce a jeden člověk byl ošetřen na místě. U nehody zasahovalo pět posádek záchranářů včetně vrtulníku. V autobuse bylo více než deset cestujících. Dálnici se plně podařilo zprovoznit asi po pěti hodinách.

Na D8 se srazila dvě auta, byla 2 hodiny uzavřená

Na dálnici D8 nedaleko Řehlovic na Ústecku se srazila dvě osobní auta. Dálnice byla téměř dvě hodiny zcela uzavřena, v půl dvanácté byl obnoven provoz jedním pruhem. Havárie se stala na 66,9 kilometru mezi exity Řehlovice a Trmice ve směru na Německo. Na místě zasahují záchranné složky. Zraněni byli dva lidé. Jeden byl do nemocnice transportován vrtulníkem, druhý vozem záchranné služby, uvedla Hyšplerová.

Policie odkláněla dopravu již v Lovosicích na silnici I/30, v dalším úseku na R63 směrem na Teplice. Před 11:30 zprovoznila jeden jízdní pruh.

ČTK

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.