27. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smetana, Pomahač, Nohavica. Koho by měl Klaus ocenit?

Mezi oceněnými byl v minulých letech i zpěvák Karel Gott. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi oceněnými byl v minulých letech i zpěvák Karel Gott. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Václav Klaus v neděli naposledy ve svém prezidentském období rozdá státní vyznamenání. Server Lidovky.cz proto zajímá, koho by podle vás měl ocenit a proč.

Anketa k vyznamenáním odstartovala během čtvrtka na facebookovém a twitterovém profilu serveru Lidovky.cz a mezi vašimi návrhy se hned objevila zajímavá jména: tykadlový řidič Roman Smetana, světoznámý lékař Bohdan Pomahač nebo písničkář Jaromír Nohavica.

Svoje tipy můžete napsat na facebookový a twitterový profil Lidovek.cz nebo na e-mailovou adresu internet@lidovky.cz. Své návrhy označujte #komumetal. Nejzajímavější a nevtipnější tipy o vyhlášení vyznamenání uveřejníme.

Prezident Václav Klaus během svého působení na Hradě udělil státní vyznamenání zhruba dvěma stovkám lidí. Ocenění ale rozdal méně než jeho předchůdce Václav Havel, který za stejnou dobu v úřadu vyznamenal asi 500 osobností.

Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?