Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velká část Prahy byla bez vody, při opravách se vážně zranil dělník

Česko

  9:15aktualizováno  14:43
PRAHA - Zhruba 30 000 Pražanů bylo od úterý bez vody po havárii potrubí. Výpadek připravil o vodu obyvatele Smíchova, Hradčan, Malé Strany, Střešovic a Břevnova. Oprava musela být v noci přerušena kvůli vážnému zranění dělníka. Práce byly dokončeny před 14:00, ale než se plně obnoví dodávky vody ve všech oblastech, může to trvat desítky minut až hodiny. Řekl to mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. V ulicích je rozmístěno 60 cisteren s pitnou vodou.

Havárie potrubí nechala 30 tisíc Pražanů bez dodávky vody. foto: MAFRA - Dan Materna

Poškozeno bylo v úterý před polednem vodovodní potrubí o průměru 60 centimetrů v Markétské ulici v Břevnově. "Kvůli vážnému pracovnímu úrazu dělníka dodavatele jsme v nočních hodinách museli práce přerušit," uvedl Mrázek. Oprava mohla znovu začít až dnes kolem 09:00.

Bližší informace

...o lokalitách zasažených havárií vody si mohou lidé vyhledat na webu PVK. "Tam najdou i adresy, kde jsou přistavené cisterny," doplnil mluvčí. Informace poskytuje firma také na zákaznické telefonní lince 840 111 112.

"Zákazníkům se za nepříjemnosti vzniklé s omezením dodávky pitné vody omlouváme," dodal. Pražský primátor Tomáš Hudeček sdělil, že sleduje vývoj situace. "Bohužel, ani takovýmto haváriím velkého rozsahu se čas od času nevyhneme. Snažíme se o co nejrychlejší opravu a odstranění následků," uvedl.

Omezený režim ve školách

Bez vody zůstalo i několik škol. "Mateřská škola Meziškolská má problémy. Je zde dnes zhruba 20 dětí, se kterými rodiče nemohli zůstat doma. Základní škola Pod Marjánkou nevaří a nevydává obědy, školní družina pro první stupeň je zajištěna," uvedl mluvčí radnice Prahy 6 Adam Halmoši.

Některé další školy vyučovaly v omezeném režimu. Omezení provozu hlásily i ordinace a lékárna v Poliklinice Pod Marjánkou, a to asi do 18:00.

I ve zmíněných oblastech, které postihl výpadek, může části obyvatel voda téct. A po obnovení dodávek zase může voda znovu začít téct lidem na různých místech Prahy v různou dobu. Opravy totiž sice byly hotové už před 14:00, ale než se zavzdušněné potrubí zcela naplní, může to trvat i několik hodin.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat