Čtvrtek 5. října 2023, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Muži stíhanému kvůli usmrcení dítěte v Mostě hrozí až 18 let vězení

Kriminalisté prověřují úmrtí dítěte v Mostě. (28. května 2023) foto: iDNES.cz

Až 18 let za mřížemi hrozí jednomu z dvojice mužů, které policie zadržela v sobotu po tragické události v Mostě. Policisté v pondělí uvedli, že podezřelého obvinili z pokusu o vraždu, nebezpečného vyhrožování a z usmrcení z nedbalosti. Při incidentu zemřelo po bodném zranění malé dítě. Muži se patrně pohádali, jeden z nich držel dítě a obviněný ho bodl.
  17:51aktualizováno  29. května 13:22

Policisté nejprve v průběhu neděle informovali, že jednatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu a usmrcení z nedbalosti. Během pondělí krajský mluvčí policie Kamil Marek uvedl, že muž je obviněný také z nebezpečného vyhrožování. Hrozí mu až 18 let vězení. Soud rozhodne o jeho vzetí do vazby.

Tragédie se odehrála v sobotu večer se v Rozmarýnové ulici u školy v Mostě. Jeden z mužů držel v náručí malé dítě, když druhý obviněný na něj zaútočil. Malé dítě utrpělo bodnořezné zranění.

Přes veškerou snahu záchranářů dítě na místě zemřelo. Policisté večer zadrželi oba muže. Zda byli i muži zranění, není jasné. Na místě zasahoval i policista v civilu, který měl právě volno.

V souvislosti s incidentem se objevily informace, že v konfliktu hrály drogy, respektive, že mladší z mužů jednal pod jejich vlivem. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekla iDNES.cz mluvčí policie Miroslava Glogovská. Odmítla sdělit i informaci, zda u mužů policisté prováděli testy na drogy či alkohol.

Druhého muže ve věku 46 let policisté propustili na svobodu, i jemu ale hrozí obvinění z trestného činu.

Na místě tragické události v Mostě vzniklo pietní místo, kam lidé kromě svíček nosí i hračky a obrázky.

Během neděle zde byly desítky policistů, kteří hledali předměty, které by mohly mít souvislost s událostí. Policie v tuto chvíli odmítla sdělit, zda nějaké předměty nalezla.

Autor: