12. ledna 2018 11:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrt manželů v Českých Budějovicích byla zřejmě vražda a sebevražda

Vyšetřování vratdy (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyšetřování vratdy (ilustrační snímek). | foto: MAFRA

ČESKÉ BUDĚJOVICE Pondělní tragické úmrtí muže a ženy v Českých Budějovicích byla podle policie patrně vražda a sebevražda. Muž zřejmě nejprve zabil svou družku a pak sebe. Naznačují to výsledky soudní pitvy obou těl. Policie o tom v pátek informovala na svém webu.

„Kriminalisté se při vyšetřování tohoto případu přiklánějí k verzi, kdy muž zavraždil svoji dlouholetou družku a pak sám spáchal sebevraždu. Zatím neznají přesný motiv činu, ani nepovažují případ za jednoznačně vyřešený, je stále potřeba vyhodnotit desítky informací a stop,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. 

Lidé našli čtyřiašedesátiletého muže a o sedm let mladší ženu v domě v městské části Rožnov, kde pár žil. Nejde o první násilnou smrt v Jihočeském kraji v tomto roce. Policisté vyšetřují případ, kdy podle nich provozovatel restaurace zavraždil v neděli v chatové osadě na Písecku hosta. Dále pátrají po vrahovi manželského páru rovněž z Písecka. Mrtvoly muže a ženy objevil v pondělí v obytném přívěsu poblíž obce Záhoří jejich syn.

ČTK