Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smrt dvouletého chlapce na kolejích šetří policie

Česko

  10:19
SVITAVY - Policie bude vyšetřovat smrt dvouletého chlapce, kterého v úseku mezi Hradcem nad Svitavou a Dlouhou srazil vlak. Výsledky soudní pitvy budou známé nejspíše příští týden.

Chlapce srazil vlak na úseku mezi Brnem a Českou Třebovou. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

"Soudní pitva může a také nemusí objasnit vyšetřování. Pitva může například zjistil, že chlapec omdlel," uvedl ředitel svitavské policie Miroslav Brandejs. Pitva bude provedena patrně v pondělí, výsledky pak získají nejspíš do dvou dnů.

Policisté nyní vyšetřují, proč chlapec na koleje vstoupil a proč byl bez dozoru dospělých osob. "Samozřejmě budeme zkoumat, kdo jej měl na starosti, jestli jej měl někdo na starosti," uvedl Brandejs. Neštěstí se stalo v úterý kolem půl sedmé večer mezi zastávkami Dlouhá a Hradec nad Svitavou.

"Strojvedoucí chlapce vůbec neviděl. O neštěstí se dozvěděl, až když vlak v České Třebové zastavila policie," uvedl Kubala.

Neštěstí se stalo v úterý kolem půl sedmé večer na dvoukolejné trati mezi zastávkami Hradec nad Svitavou a Březová nad Svitavou. Trať je v tomto úseku dlouhá asi 1,2 kilometru, řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

"Ze zákona vyplývá, že mimo dopravní mimo prostory nástupišť není vstup dovolen, to se týká širé trati a zavřených přejezdů," dodal Štěpán.
Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat