6. února 2018 9:38, aktualizováno  10:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tři lidé ve Zlíně zemřeli už před několika týdny. Smrt matky a dospělých dětí šetří policie jako vraždu

Dům ve zlínském Podhoří, kde byla nalezena těla dvou žen a jednoho muže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům ve zlínském Podhoří, kde byla nalezena těla dvou žen a jednoho muže. | foto: ČTK

ZLÍN Smrt dvou žen a jednoho muže, kteří byli v pondělí objeveni v rodinném domě ve zlínské místní části Podhoří, vyšetřuje policie jako vraždu. Příčinu jejich smrti objasní nařízená soudní pitva. V úterý to oznámila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Objevená těla podle ní patří šedesátileté ženě, její čtyřiatřicetileté dceři a sedmatřicetiletému synovi. O jejich nálezu informoval policii pětašedesátiletý příbuzný zemřelých, otec dětí, který však s ženou trvale nebydlel. Na linku 158 zavolal v pondělí krátce po 13:30.

„V průběhu ohledání vyšlo najevo, že ženy a muž zemřeli už před několika týdny, možná měsíci. Příčinu úmrtí nám objasní nařízené soudní pitvy. I dnes budou kriminalisté na případu intenzivně pracovat a zjišťovat, zda nedošlo ke spáchání násilného trestného činu,“ uvedla v úterý Javorková. Do prověřování události byl podle ní nasazen maximální počet kriminalistů, tak, aby byla tragická smrt tří osob objasněna co nejdříve.

Policie přijela na místo činu.
Policie vyšetřuje vraždu tří osob ve Zlíně.

První letošní vražda na Zlínsku

Na místo nálezu těl vyjížděli v pondělí odpoledne policejní hlídky, zlínští kriminalisté, psovod a následně krajští kriminalisté, kteří si vyšetřování případu převzali. „Až do nočních hodin probíhalo ohledání místa činu, ke kterému byl přizván i tým soudních lékařů z Ústavu soudního lékařství Olomouc a státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně - pobočka ve Zlíně,“ sdělila mluvčí. K prohlídce těl zemřelých přivolala policie i rychlou záchrannou službu.

Zpravodaj ČTK na místě od lidí žijících v dané lokalitě zjistil, že o obyvatelích domu příliš nevěděli. „Vůbec nebyli vidět. Akorát pán občas přijel, odjel autem. Za posledních 14 dní se to auto ani nepohnulo. Chodím kolem denně,“ popsal starší muž. Žena s kočárkem zase uvedla, že si myslela, že je dům prázdný.

Také server Lidovky.cz od několika lidí pracujících v nedaleké restauraci či firmách o události zjistil, že do úterního dopoledne o tragédii vůbec nevěděli. „To je docela šok, netušila jsem, že se tu něco tak hrozného stalo,“ řekla zaměstnankyně firmy ve stejné ulici, kde byla těla objevena. „Nemáte fotky? Ani nevím, o koho mělo jít,“ řekla zas servírka z restaurace ve vedlejší ulici.

Když se podezření ze spáchání vraždy potvrdí, půjde o první letošní případ ve Zlínském kraji. Loni policie v regionu evidovala tři vraždy. V dubnu ubodal osmatřicetiletý muž v restauraci v Bezměrově na Kroměřížsku svou někdejší o osm let mladší přítelkyni. Na konci září zaútočil osmadvacetiletý muž nožem na své dvě nezletilé děti ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. 

Tříletá dívka zemřela, pětiletý chlapec skončil v nemocnici. O prvním listopadovém víkendu jednašedesátiletá žena v rekreační chatě v Senince na Vsetínsku několikrát bodla kuchyňským nožem do hrudníku svého pětapadesátiletého manžela, který následkům útoku podlehl.

ČTK, skŠárka Kabátová

Najdete na Lidovky.cz