Neděle 20. června 2021svátek má Květa 17 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Smrt za smrt. Nechte Kliniku být, vyhrožuje anonym starostce Prahy 3. Řeší to policie

Kvůli sporu o Kliniku čelí starostka a místostarosta Prahy 3 výhrůžkám smrtí. „Smrt za smrt, ty kapitalistická zrůdo! Revoluce,“ podobné zprávy začaly přicházet v posledních dnech na mobilní telefony obou politiků. Případ už řeší policie. Aktivisté v autonomním centru však tvrdí, že za vzkazy nestojí. „Samotným nám vyhrožují,“ brání se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Červeňák 20.3.2016 20:59

Policie je asi nemůže pozavírat všechny. Ale za zkoušku by to stálo...

P. Vaňura 19.3.2016 13:48

Vypráskat je ven a případně pozavírat! Dopouštějí se trestného činu "neoprávněného užívání cizí věci."

M. Konečný 18.3.2016 20:53

Ptejme se konkrétních vládnoucích politiků.

Sobotka, Bělobrádek a další.

Parlament ČR: Kdo z poslanců vznese intepelaci a bude ji opakovat?

Magistrát: Krnáčová a spol. Kdo za to nekonání může?

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: není třeba urychleně vyměnit ředitele?

ČT a ČRo: Informují o případu pravdivě a věrohodně nebo straní anarchistům?

J. Kotlaba 18.3.2016 6:22

Zlatí ztohoven! S těma je alespoň sranda. Třeba když si představím, jak tak tam ty trencle vlajou. Nebo ubylo by je kdyby na semaforech ty vylepšené panáčky nechali?

M. Červeňák 20.3.2016 20:56

Já bych pro větší srandu semafory zrušil. Stejně na ně většina Poláků kašle...

P. Hrušovský 16.3.2016 20:48

„Smrt za smrt, ty kapitalistická zrůdo! Revoluce." Kapitalistické zrůdo? Kdopak nenávidí kapitalisty? Komunisti ! Dávno měli viset.

P. Hrušovský 16.3.2016 20:52

Po revoluci politici odhodili rudý knížky, schovali je do nejspodnějšího šuplíku doma, natahali se do všech stran a tváří se jako obrovští demokrati. Jenže milí komouši, každého prozradí jeho činy !!! At ty rudý knížky máte poschovávaný kdekoliv, vždycky vás prozradí vaše totalitní myšlení !!!

P. Hrušovský 16.3.2016 20:54

A kdyby to vážně mělo být to vaše "smrt za smrt", dávno byste tu nebyli....dávno bychom s váma zatočili naprosto stejně...

J. Poláček 16.3.2016 14:37

Lidem kolem Kliniky nefandím. Zřejmě nechápou, že když potřebují pro činnost, kterou oni považují za důležitou, nějaký objekt, musí na něj vybrat mezi sebou a svými příznivci a koupit si ho. Na druhou stranu se mi ale nelíbí, jak tady do nich všichni buší, jako by bylo jisté, že ty výhružky posílají opravdu oni. Zatím to popírají, policie to vyšetřuje, tak prosím akceptujte presumpci neviny. Jinak nejste o nic lepší než oni.

M. Prokop 16.3.2016 14:09

"...jestli nejde o cílenou kampaň, jak Kliniku zdiskreditovat."

To lze?

J. Balcar 16.3.2016 13:30

Už chybí jen, aby se první sluníčkář opásal vestou s dynamitem a zašel navštívit radnici.

V. Komárek 16.3.2016 13:29

Ještě by mohli do té kliniky přibrat toho pomatence mladého Stropnického. Ten to má v té bedně taky pěkně vykrákané!!!

V. Komárek 16.3.2016 13:26

Nasadit pendreky a okamžitě ty fetky vypráskat ven z celého města!!! Nic jiného si nezaslouží!!!

M. slavík 16.3.2016 13:04

To všechno odpovídá tomuto státu. Chátra si dělá co chce a občan to platí....... vypráskat.

J. Hanke 16.3.2016 12:08

on to ten anonym, vyhrožovatel určitě myslel dobře.

Ale musíme ho chápat.

Došel mu perníček, na marjánku taky nemá, tak dostal chudinka absťák.

Je třeba ho podpořit perník i trávu mu neprodleně poskytnout. Samozřejmě zadara, na náklady radnice.

P. Harabaska 16.3.2016 12:01

Lze namítnout, že ne všichni squatteři v tzv. Klinice souhlasí s hrubými a terorismem vyhrožujícími emaily. Nicméně ti, kdo je odeslali jsou vzorkem té rádoby "pokrokové" chátry, která zasluhuje, aby pro neplnění úředních rozhodnutí byla vyvedena resp. vymlácena policejními obušky z nezákonně obsazené budovy. To jsou ideoví souputníci Stropnického Jr., který se nedávno báječně předvedl celému národu v ČT24. Tento stát je schopen policejním násilím paralyzovat oprávněné protesty slušných občanů protestujících zákonným způsobem proti vše ničícím tzv. nepřizpůsobivých, kteří jsou těmi občany udržováni při životě, není ale schopen zasáhnout proti nezákonným jednáním "sluníčkářských" aktivistů. Možná, že si je stát "živí", aby mne udržoval v napětí a nejistotě. Zdalipak mě nechá policie, abych se utábořil v prostorách městské radnice, zabral její prostory a dělal tam svinčík?

J. Jonáš 16.3.2016 12:01

Myslím, ze včera byl na "Parlamentních listech" rozhovor s majitelem "Řízkárny", který je dlouhodobě terorizovan levicovými bojuvkami (kromě jiných i obyvateli tzv. Kliniky) aniž by mu stát byl s to nějak pomoci. Velmi zajímavé a smutné čtení. Článek se jmenoval nějak jako "Chcipni kapitalistická zrůdou..."., kdyby měl někdo zájem si přečíst.

F. Jetel 16.3.2016 11:53

Na co máme pořádkové jednotky? Už dávno měli zakročit a ti nezvaní sluníčkáři by si ještě dnes počítali jelita.

V. Kovářík 16.3.2016 11:40

Tak teď se konečně odhalili - to bylo řečí, když jsem je kritizoval za marxistickou literaturu - že prej literatura za nic nemůže. zajímavé je, že am neměli Smithe nebo Friedmana.

J. Beneš 16.3.2016 11:40

Fakt nevím, proč zastupitelstvo ještě nepovolalo Policii ČR. Nestane-li se tak v historicky krátké době, navrhuji obsadit Strakovu akademii a následně i Karlštejn. Snad se ke mně někdo připojí. Doporučuji název Plastická politika.

V. Grycz 16.3.2016 11:01

Slabošský stát. Není divu, že si občané státu, poslanců, politiků, policie, soudů neváží. Tomu hnusu to je jedno.

V. Kovářík 16.3.2016 11:37

Ano, slabošský stát, který si

a) neumí využít svůj majetek (není to ale Praha 3)

b) neumí jej ochránit

c) neumí prosadit právo

A. Javůrek 16.3.2016 11:00

na té fotce mě fascinuje ten transparent "Solidarita není zločin". Já nechapu logiku toho textu. To jim někdo zakazuje být solidární ? Najít si a pronajmout vlastní prostor, za své peníze ? To jim někdo zakazuje pomágat třeba bezdomovcům, za svoje ?

I. Břízová 16.3.2016 11:14

Když oni tu solidaritu berou hlavně tak, že solidární musí být všichni kolem nich. A hlavně s nimi.

P. Marcín 16.3.2016 11:53

To je přesné. Klinika je líheň demagogů.

A. Javůrek 16.3.2016 10:58

jasně, a Klinikáři o těch výhrůžkách nic nevědí ... :-D

Zastupitel Mč 16.3.2016 10:56

Díky pane redaktore, podařilo se Vám otevřít závažný problém, přímo souvisící. Asi muselo dojít až k výhrůžce ( tr. činu), aby se pozornost uvažujících čtenářů obrátila k unikátním způsobům, kterak občanům zabránit, aby se jejich vůle zájmy mohly/směly dostat do veřejného jednání zastupitelů! Možná se konečně někdo zamyslí nad smyslem samostatné působnosti samospráv / zastupitelů, kteří se, ač na svou čest a svědomí slíbili jednat v zájmu svých mandantů / zde voličů a občanů/ - řídí pokyny stranických vůdců či jednají podle koaličních dohod.

Zde jde " jen" o jednu kliniku, ale problém přesahuje do obecné nemožnosti menšin dostat do jednání zastupitelstev problémy, - které trápí tu část veřejnosti/ voličů, - kteří ve volbách dali důvěru tzv. opozičním zastupitelům. A ústavní principy pláčou - když " většiny nedbají ochrany menšin" a projednání nepohodlných problémů hlasováním zabrání!!!

J. Jonáš 16.3.2016 12:03

Pokud vím, tak o klinice (jejim pronajmu apod) nemůže jednat obecní zastupitelstvo, neboť neni jejim majitelem... Jestli jste měl tedy na mysli to, ze místní zastupitele o tomto odmítli jednat.

J. Schwarz 16.3.2016 15:37

Pane "zastupiteli", já jsem tou nejmenší "menšinou" jakou si můžete představit, jsem jednotlivý občan. A z titulu své "menšinovosti" si tedy nárokuji od vaší radnice zdarma k dispozici nějaký objekt, pokud možno zachovalý, aby mi v něm nehrozila újma na zdraví / to bych vás nejspíš žaloval /. Chci v něm provozovat veřejně prospěšnou činnost / ovšem nepředstavujte si, že by mi tam lezl kdekdo, chci se scházet jen s kamarády naladěnými na stejnou vlnu /. Děkuji za pochopení a těším se na plodnou spolupráci. Menšinám zdar!

J. Švarda 16.3.2016 10:50

Levicová squaterská parta ochránců kliniky se prezentuje tak upřímně, že každý vidí co tam chtějí, o co usilují. Holt demokrati ještě nevymřeli.


Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Dominik Feri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...