Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír 1 °C oblačno Předplatné LN
27. října 2019 11:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Smrtelná srážka s vozem popelářů prý nebyla nehoda. Matka to udělala schválně, tvrdí dívka

Dopravní nehoda. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Liberec Lidé na sociálních sítích šíří video dívky, která je podle svých slov dcerou ženy a sestrou dvou dětí, které zemřely při páteční tragické nehodě na Liberecku. Podle ní matka do popelářského auta vrazila úmyslně. Prý kvůli sporům o děti.

„Vedli jsme jako rodina s otčímem soudní spor v péči o děti, byla zde určitá křivá obvinění na otčíma ze strany matky. Snaha o to ublížit nám všem a děti si přivlastnit. V podstatě se máma obrátila proti svým dvěma starším dětem, sestře a mě, a slepě šla za cílem ublížit otčímovi,“ říká dívka na videu, které sdílela na svém facebooku. 

Minulý pátek byly děti z rozhodnutí soudu svěřeny do péče otčíma. „Ovšem OSPOD a SVP (Orgán sociálně-právní ochrany dětí a Středisko výchovné péče – pozn. red.) trvaly na svých výpovědích ve prospěch matky, i přes všechny znalecké psychologické a psychiatrické posudky, kde bylo jasně odborníky napsáno, že děti jsou psychicky týrané a manipulované ze strany mámy,“ vysvětlovala. Soudní spor trval údajně zhruba 11 měsíců.

Podle dívky byla páteční srážka osobního automobilu vinou její matky.  „Nevím, jak moc mohu být otevřená, jelikož probíhá vyšetřování, ovšem jsem přesvědčena (a nejen já), že nehoda byla vinou mámy, a to účelná,“ uvádí dívka. Ona, její sestra a otčím prý v minulosti úřady opakovaně varovali, že žena není zcela psychicky v pořádku a je schopna dětem i fyzicky ublížit. Úřady však na varování údajně nebraly ohledy a nechtěly vidět ani důkazy, že byla její matka psychicky labilní. 

„Berte, prosím, tohle video jako varování, zprávu pro všechny lidi a otce, že tato tragická událost by měl být ukázkový a odstrašující případ toho, kam až může dojít neschopnost OSDODu, který se má starat o nejlepší zájmy dětí a místo toho se stará jen o zájmy matek,“ žádá dívka na závěr videa.

Policie se k videu nevyjádřila... „My samozřejmě o tom videu víme, nicméně v současné době vzhledem k probíhajícímu trestnímu řízení a věku nezletilých dětí nebudeme poskytovat žádné detailnější informace,“ řekla server iDNES.cz krajská mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Tragická nehoda osobního a nákladního vozu u Mníšku na Liberecku si v pátek odpoledne vyžádala tři životy, další člověk byl zraněn. Na místě zemřela řidička osobního vozu a jedno z dětí, druhé pak podlehlo těžkým zraněním při přepravě vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole.

, Lidovky.cz
Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...