27. ledna 2014 11:31, aktualizováno  11:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šnajdrova éra definitivně končí. Ve VZP skončil 'jeho' poslední náměstek

Marek Šnajdr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Šnajdr | foto: Onřej NěmecLidové noviny

Všeobecnou zdravotní pojišťovnu definitivně opouští někdejší nejmocnější muž českého zdravotnictví Marek Šnajdr. S ním ze svého postu odchází i ekonomický náměstek pojišťovny Jan Halama.

Pokud chcete fungovat ve zdravotnictví, musíte to vzít přes Marka Šnajdra. Pravidlo, které v Česku platilo dlouhá léta, bere za své.

Doposud nejmocnější muž českého zdravotnictví definitivně končí ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. Jednání správní rady se v pondělí zúčastnil naposledy. Spolu s ním navíc ze svého postu odchází "poslední šnajdrovec" - ekonomický náměstek pojišťovny Jan Halama. Na starosti měl například rozprodej majetku.

Malebné zámečky prodal "za hubičku"

"Jan Halama skončil v pátek. Řízením úseku byla pověřena ředitelka odboru účetnictví a controllingu Markéta Slavíková. Na pozici ekonomického náměstka bude vypsáno řádné výběrové řízení," potvrdil informaci mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Jan Halama měl v pojišťovně na starosti například nepovedený rozprodej majetku. Všeobecná zdravotní pojišťovna chtěla původně za vybrané filiálky v Praze i v regionech utržit více než dvě miliardy korun, nakonec se jí podařilo dostat sotva čtvrtinu. Malebné zámečky v centrech měst totiž začala prodávat "za hubičku".

Jak upozornily Lidové noviny předloni na podzim, filiálku v Litoměřicích prodala pojišťovna regionálním politikům za cenu nižší, než za jakou ji bylo původně ochotno koupit Biskupství litoměřické. Pod cenou se zbavila také poboček v Ústí nad Labem či Hradci Králové.

Nová krev

Ředitel VZP Zdeněk Kabátek vyměnil část managementu pojišťovny už loni na jaře. Ve funkcích tehdy skončili čtyři ze šesti náměstků.

Náměstka pro informatiku Huberta Maxu, který odešel do důchodu, nahradil do té doby ředitel odboru interního auditu a kontroly Pavel Východský. Skončil také náměstek pro právo a legislativu Martin Ježek a náměstkyně pro zdravotní péči Miloslava Šlajsová. Kabátek odvolal i náměstka pro služby klientům Iva Dvořáka.

"V některých případech jsem se rozcházel v názoru, jak úsek vést. Nová krev je přínosná. Je to snaha o změnu myšlení vrcholového vedení VZP," komentoval tehdy změny ve vedení Kabátek.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Pohlreich: My Češi jsme rasisti. Ukrajincům bychom měli líbat zadek

Zdeněk Pohlreich je známý šéfkuchař, jehož proslavila nejen jeho gastronomická... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po deseti letech odešel z pořadu, který z něj v padesáti letech udělal bez nadsázky superstar. Ačkoli radit méně...

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK - SVÁŘEČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 18 000 - 25 000 Kč