18. března 2009 10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sněmovna bude jednat o Dalíkovi

Poslanci ČSSD při hlasování | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanci ČSSD při hlasování | foto: ČTK

PRAHA Poslanecká sněmovna dnes schválila program jednání a může tak jednat. Opozici se podařilo na program zařadit několik bodů, kterými by se měla sněmovna zabývat ještě dnes. Premiér Mirek Topolánek by měl sněmovnu informovat o aktivitách svého přítele Marka Dalíka a jeho údajném ovlivňování novinářů v případu vyšetřování bývalého poslance ČSSD Petra Wolfa.

Dalším je zproštění mlčenlivosti bývalého policisty Karla Tichého, který působil jako detektiv protikorupční policie a pracoval na spisu Krakatice.

Spis Krakatice mapoval aktivity zastřeleného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Sněmovna by měla rozhodovat také o zřízení vyšetřovací komise, která se bude touto kauzou zabývat.

Na návrh předsedy komunistů Vojtěcha Filipa budou poslanci rozhodovat o zřízení dočasné komise pro otázky posouzení nezávislosti výkonu a budoucího uspořádání české justice.

Vládě i dnes chybí hlasy nemocného poslance Tomáše Kvapila a Vladimíra Hinka, který měl dopravní nehodu. Chybí i členové vlády: ministr vnitra Ivan Langer, životního prostředí Martin Bursík, práce a sociálních věcí Petr Nečas a ministryně obrany Vlasta Parkanová.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz