Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Ševeček 6.11.2019 14:50

zvonka to vyzerá, že demokrati nechtějí zdanit daňové úniky cizích pojišťoven, zvýšit příspěvek rodičovské péče a zvýšit daně za chlast a tabák. vzorná péče o zdrogované a zkouřené obyvatelstvo.

J. Nový 6.11.2019 12:54

Kalousek a spol. se zase ztrapňují. Doufám, že hlavně on už při příštích volbách zmizí v propadlišti politických dějin. Už je na čase. V politice je už od dob komančů .

&. Фецо 6.11.2019 12:32

Za pár dní to bude již 30 let, kdy občané Československa vyjádřili svůj postoj k politické situaci a hromadně se postavili za svá občanská a politická práva. Zacinkali klíči starému režimu na odchod a vítali znovuobnovenou demokracii. Po 30 letech ale opět zažíváme snahy o podkopávání občanské společnosti, dehonestaci demokratických institucí, překrucování historie a pošlapávání naší Ústavy. Myslím si, že je stále potřeba vyjadřovat nespokojenost, pokud vláda činí kroky, se kterými nesouhlasíme. Zacinkejme klíči podruhé! Ukažme vládě, co si o ní myslíme, a pošleme jí jasný vzkaz skrze symbol klíče. Naší demokracie si musíme vážit, proto je důležité našim představitelům neustále připomínat, že nám není lhostejná budoucnost naší země.

&. Фецо 6.11.2019 12:32

Už se to blíží. Co budeme požadovat na Letné? Milí a vzácní přátelé, proč má smysl přijet na Letnou? Třicet let po sametové revoluci nemáme moc důvodů k optimismu. Justice i veřejnoprávní média jsou v ohrožení, preference vládní firmy jsou víceméně stabilní a prezident nerespektující Ústavu slibuje premiérovi v obrovském střetu zájmů prezidentskou milost, bude-li to třeba. To je realita. O kolik potemnělejší by však celý ten obrázek byl, kdyby tu zároveň nebyl jasný a nadějný vzkaz zaplněné Letné: těch, kterým to není jedno, je dost. Statisíce lidí jsou ochotny postavit se společně na obranu demokracie a vyslat mocným důrazný vzkaz: jsme tady a musí se s námi počítat!

Proto v sobotu 16. listopadu společně zaplníme největší veřejné prostranství v České republice. Nepůjde jen o velkou sešlost podobně naladěných lidí, ale zazní zde velice důležité požadavky.

&. Фецо 6.11.2019 12:33

1) Požadavek na demisi trvá. Důvodů k ní za poslední měsíce neubylo, ale přibylo. Naše obavy z účelové výměny ministra spravedlnosti

2) Obrátíme se i na demokratickou opozici a vyzveme ji, aby v dohledné době přišla s řešením velkého problému, kterým je obrovské množství hlasů, které se ve volbách v roce 2017 kvůli roztříštěnosti demokratických stran nakonec přetavilo na mandáty pro ANO. Náš volební systém totiž výrazně znevýhodňuje voliče malých stran. Věděli jste, že zatímco hnutí ANO potřebovalo pro zisk jednoho mandátu pouhých 19 tisíc hlasů, tak ODS potřebovala 23 tisíc, Piráti 25 tisíc, KDU-ČSL 29 tisíc, TOP 09 38 tisíc a STAN dokonce 43 tisíc hlasů – tedy více než dvakrát více? Kvůli přílišné roztříštěnosti opozice mají pak naše hlasy mnohem slabší váhu!

&. Фецо 6.11.2019 12:33

3) Představíme dlouhodobou vizi . Dosud jsme říkali hlavně to, co nechceme, nyní přišel čas formulovat jasně, co chceme. Dosud jsme říkali hlavně proti čemu jsme, nyní přišel čas pojmenovat jasně, pro co jsme. Proto na Letné představíme novou podpisovou výzvu, díky níž se bude moci do obrany a zlepšování demokracie zapojit skutečně každý. Zároveň představíme čtyři konkrétní nepřekročitelné čáry. Pokud je politici překročí, vyjdeme do ulic a budeme demokracii bránit. Proto má smysl přijet na Letnou. Rozpínavosti oligarchů a populistů je třeba stanovit hranice. Dobré tendence ve stranách demokratické opozice je třeba podpořit. A konečně je třeba pozitivně formulovat, oč usilujeme a dát najevo připravenost demokracii bránit, bude-li to třeba. Tohle vše je a ještě bude nesmírně důležité. Pokud můžete, přidejte se svou chvilkou k naplnění Letné! Malé chvilky dokážou velké věci. Díky pár minutám Vaší snahy možná dorazí na Letnou někdo, kdo by se jinak nerozhoupal.

J. Nový 6.11.2019 12:56

Běžte na Letnou raději už dnes, ať nezmeškáte. Máte na to právo!!! :-)

M. Panter 6.11.2019 13:05

Tolik zbytečných písmenek... jednodušší by bylo nastínit , které období po roce 89 nám má být vzorem.

&. Фецо 6.11.2019 12:27

Soudruh Filip utnul diskusi, když mluvil Kalousek. Komunisti jsou čím dal drzejší, je načase podat na ne žalobu u Nejvyššího správního soudu. Postavit mimo zákon, jinak se nás opět zmocní.

J. Nový 6.11.2019 12:55

Z mého hlediska jsou komouši i Kalousek stejní.....censored

V. Kain 6.11.2019 12:27

Jenom mě napadlo,jak je možné,že právě levice souhlasí se zdražováním toho co je pro chudčí vrstvy chlebem.Doufají,že by mohli s Babišovým ANO ještě jedno volební období se vyvalovat v poslaneckých lavicích ?Všechno může být po volbách jinak a obě levicové kejvalky budou rády když se vůbec do sněmovny dostanou a když tak s odřenými zády.

V. Gryc 6.11.2019 12:04

V pořádku už se opozice nakecala dost v PS.

P. Haraším 6.11.2019 11:15

Přátelé, kamarádi, nevíte, kde se poděla včerejší hodnotná diskuse u článku o generálovi Petru Pavlovi a servilním Zemanovi???

M. Panter 6.11.2019 11:31

Vlevo dole ,hned pod článkem s nadpisem "Babiš - dosud nejlepší ministr financí v historii ČR"...

P. Haraším 6.11.2019 11:44

že Vás to lhaní, pane Jakubče stále tak baví...máte snad dnes přístup k včerejší diskusi ohledně pana Pavla?

V. Gryc 6.11.2019 12:06

je v archivu zpráv

P. Haraším 6.11.2019 12:30

u článku ta diskuse není, ač včera byla dosti obsáhlá...pak musí znít logicky otázka...kde se poděl mlíkař a proč?

A. Alda 6.11.2019 10:32

Není třeba zvyšovat daně.

Daně totiž rostou již tím, jak rostou mzdy i ceny. Rozumný padlament další akceleraci růstu daní nad důsledky inflace nepřipustí - ať se vláda naučí hospodařit s tím, co má.


Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...