Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Odvolejte Köppla z mediální rady, vyzval Sněmovnu výbor kvůli analýze pro ANO

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Daniel Köppl foto: Profimedia.cz

Volební výbor doporučil Sněmovně odvolání člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Daniela Köppla. Mohla být porušena nezávislost a nestrannost rady, míní. Dostal peníze za analýzu pro ANO. Köppl to výboru přiznal. „Žádné doporučení ke komunikaci tam není,“ hájil se na výboru.
  12:59

Při hlasování o doporučení ho odvolat se zdrželi jen poslanci ANO.

I poslanec opozičního hnutí ANO Martin Kolovratník při jednání volebního výboru pochyboval nad tím, že Köppl v lednu v průběhu prezidentské volby vystupoval ve štábu kandidáta Andreje Babiše. A poukazovali na to i poslanci vládní koalice.

„Uvědomuji si, že vystoupení nebylo šťastné, rozumné. Nejsem členem ani marketingového týmu hnutí ANO, ani volebního týmu ANO,“ řekl poslancům volebního výboru Köppl.

Poslanec ODS Petr Bendl se ho ptal, zda je pravda, že je poradcem místopředsedy Sněmovny za ANO Karla Havlíčka. Köppl mu to potvrdil.

„Neznala jsem vás,“ obrátila se na něj v průběhu jednání výboru poslankyně hnutí STAN Milada Voborská a vyzvala ho, aby sám rezignoval, aby si poslanci proceduru odvolávání mohli odpustit. Köpp na ni nereagoval.

„Nevím, na jakém právním základě to chtějí postavit. Trvám na tom, že jsem neříkal nic ve prospěch ANO,“ řekl po skončení jednání výboru novinářům.

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat