24. října 2012 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Boj o rozpočet: Kdybyste neměli Kalouska, museli byste si ho vymyslet

Ministr financí Miroslav Kalousek na schůzi Poslanecké sněmovny  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Miroslav Kalousek na schůzi Poslanecké sněmovny | foto: ČTK

PRAHA Osud rozpočtu a potažmo celé vlády je stále nejistý. Sněmovna na návrh ministra financí Miroslava Kalouska vrátila rozpočet na příští rok vládě k přepracování. Debata byla opět bouřlivá. Přečtěte si, co také zaznělo ve středu ve sněmovně.

Miroslav Kalousek (TOP 09)

"Jsem ze staré školy a počítal jsem vždy s tím, že vládní strany budou prostě vládní strany a že vládní prioritu a vrcholně prioritní vládní návrhy zákonů dokážou podpořit. Leč doba se zjevně posouvá k vyspělejšímu stupni demokracie."

ČTĚTE VÍCE:

"Kdybych mohl uplatnit autorská práva - bohužel je nemám certifikována, vybral bych poplatky za autorská práva od některých jiných kolegů, kteří nemají jinou myšlenku, než že ať udělá Kalousek cokoliv, je to špatně. Kdybyste mě neměli, museli byste si mě vymyslet."

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

"Je to komedie. Vy tady s námi hrajete komedii, sami jste nesplnili úkoly, které jste splnit měli, nedostáli jste odpovědnosti vlády a hrajete tady komedii s Poslaneckou sněmovnou i s celou Českou republikou. Jedna velká komedie."

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na schůzi Poslanecké sněmovny

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na schůzi Poslanecké sněmovny

Lubomír Zaorálek (ČSSD)

"Určitá absurdita projednávání státního rozpočtu souvisí s tím, že máme ministra financí, který mi připomíná onoho nebezpečného pracovníka z té slavné povídky Jaroslava Haška. Ministr Kalousek je opravdu nebezpečný pracovník."

Petr Nečas (ODS)

"Velmi prosím, aby z tohoto místa zaznívala ostrá opoziční politická rétorika, ale velmi prosím, aby odsud nezazníval politický hyenismus."

Václav Votava (ČSSD)

"Jeden absurdistán. Ministerstva si nechala vypracovat analýzy, kde mají ušetřit, za miliardu korun. Holt prostě šetřit se musí, ať to stojí, co to stojí."

Poslanec Vít Bárta v Praze při debatě v Poslanecké sněmovně o návrhu státního rozpočtu na příští rok.

Poslanec Vít Bárta v Praze při debatě v Poslanecké sněmovně o návrhu státního rozpočtu na příští rok.

Ladislav Šincl (ČSSD)

"Mám z něj (z rozpočtu, pozn. redakce) pocit, že ho nesestavoval ekonom, ale chemik technolog. Je to takový hokus - pokus."

Vít Bárta (VV)

"Začíná oblíbený Divoký západ, kde nejsilnějším kovbojem, kterého máme na hřišti, je Miroslav Kalousek. Ten ví, kde je to zlato. To je ten zlatokop, který ví, kde více šetřit tak, aby to co nejvíce bolelo občany, tak aby mohl manipulovat co nejvíce s konkrétními poslanci."


Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!