Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sněžení zkomplikovalo provoz autobusů v Praze a okolí, plzeňskou dálnici zavřely nehody

Zima v Praze (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zima v Praze (ilustrační foto). | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha Husté sněžení zkomplikovalo v pátek odpoledne a večer provoz autobusů MHD po celé Praze. Některé spoje nabraly desítky minut zpoždění, problémy měly i mnohé příměstské linky mířící do obcí sousedního Středočeského kraje. Kolem 20:00 už začaly pražské autobusy jezdit podle jízdních řádů, zatímco provoz řady příměstských spojů zůstal i nadále omezen. Vyplývá to z informací pražského dopravního podniku a společnosti Ropid, která organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí.

V Praze po 16:00 začalo sněžit, situaci zhoršoval vítr. Kolem 18:00 už byly zasněžené silnice většinou posolené či odklizené a situace se zlepšila. „Autobusy ale dál nabírají zpoždění v řádu minut až desítek minut také proto, že všichni účastníci silničního provozu jezdí pomaleji a opatrněji,“ řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Provoz byl plně obnoven okolo 20:00.

Komplikace potkaly i příměstské autobusy, omezení se postupně dotklo 18 spojů jezdících například do obcí Okoř, Hostín, Smečno, Hradišťko, Pikovice, Chorušice. Nevyjely ani některé autobusy do Kladna či Jesenice, další spoje byly zkráceny či vyjely se zpožděním. „Důvodem problémů jsou buď dopravní nehody, zablokování komunikace jiným vozidlem, nebo to, že autobusy na zasněžených silnicích samy zapadnou,“ řekl ČTK mluvčí Ropidu Filip Drápal. S omezením a zpožděním musejí cestující některých linek počítat až do odvolání, aktuální informace najdou na webových stránkách Ropid.

Problémy se nevyhnuly ani železnici v hlavním městě, kvůli napadanému sněhu se porouchala výhybka na smíchovském nádraží. Vlaky mohly podle webu Českých drah projíždět jen na omezeném počtu kolejí. Například cestující, kteří měli ze Smíchova odjet večerním rychlíkem Vysočina, se museli jiným spojem přesunout na hlavní nádraží a tam na vlak mířící do Jihlavy přestoupit.

D5 na Tachovsku uzavřely nehody

Několik nehod uzavřelo v pátek večer na více než hodinu dálnici D5 na Tachovsku ve směru na Prahu. Oznámili to silničáři a policie. Původně se objevily informace o zraněných, ale policisté a zdravotníci uvedli, že se nehody obešly bez zranění. Na D5 v době, kdy se nehody staly, podle údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR sněžilo, takže vozovka byla mokrá, případně se zbytky rozbředlého sněhu. Také viditelnost byla podle silničářů kvůli sněžení snížená.

Nehody se staly před 18:30 na 128. a 122. kilometru D5. Na jednom místě se srazilo nákladní a osobní auto. Na druhém narazil kamion do svodidel a jedno osobní auto také vyjelo z dálnice a převrátilo se na střechu. Mluvčí krajské policie Martina Korandová ČTK řekla, že při nehodách se nikdo nezranil. Také mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová potvrdila, že u nehod na dálnici zdravotníci nemuseli zasahovat.

Kvůli nehodám byla doprava z dálnice odkloněna na exitu 128 Bor a řidiči se mohli vracet na dálnici na exitu 119 Benešovice. Provoz byl obnoven před 20:00.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?