31. prosince 2007 17:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sníh nebude, hlásí meteorologové

sníh, auto, doprava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy sníh, auto, doprava | foto: Radek Petrášek, ČTK

PRAHA Ani v lednu se Češi nedočkají velké sněhové nadílky. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu, podle které nepřijdou ani velké mrazy.

Noční teploty by měly klesnout nejhlouběji k minus devíti stupňům Celsia, a to hned na počátku nového roku. Nejvyšší denní očekávají meteorologové na konci ledna, kdy by při polojasné obloze mohl teploměr vyšplhat k plus šesti stupňům. Měsíc jako celek bude teplotně průměrný, srážek spadne méně, než je obvyklé.

Začátek nového roku bude zatažený, místy by mohlo slabě sněžit, poté očekávají meteorologové deště, místy mrznoucí. Mezi 3. a 5. lednem bude podle předpovědi velmi větrno. Noční teploty se budou počátkem měsíce pohybovat mezi minus třemi až minus devíti stupni, později mezi nulou a minus šesti. Ve dne vystoupají k minus pěti až jednomu stupni nad nulou, ke konci dekády se interval posune k minus dvěma až plus čtyřem. 

Druhá dekáda bude opět zatažená, místy se objeví deště, ojediněle mrznoucí. Na horách bude polojasno až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami. Teploty budou v noci klesat k minus šesti až k nule, ve dne se budou pohybovat mezi minus dvěma až čtyřmi stupni.

I konec ledna bude zřejmě zatažený, objeví se mrznoucí mlhy. Noční teploty budou stejné jako v polovině ledna, denní se budou pohybovat v rozmezí minus až plus tři stupně Celsia. Při polojasnu by mohly vyšplhat k plus šesti.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz