Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sobotka potvrdil, že ministerstvo práce povede žena

Česko

  12:46
PRAHA - Budoucí premiér Sobotka potvrdil, že ministerstvo práce povede v nové vládě žena. Vybírá z pěti kandidátek. Nominantku zveřejní v pátek. Kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí za ČSSD je i náměstkyně olomouckého hejtmana Yvona Kubjátová.

Bohuslav Sobotka foto: ČTK

Předseda sociální demokracie a budoucí premiér Bohuslav Sobotka se s ní sešel ve čtvrtek ráno. Potom jednal také s další kandidátkou, stranickou odbornou mluvčí pro lidská práva a rodinu Michaelou Marksovou Tominovou. Do Lidového domu dorazila rovněž zástupkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.

"Krásně jsme si povykládali o sociální problematice, a to je vše," řekla novinářům při odchodu z Lidového domu Kubjátová. Debata se podle ní točila kolem fungování, respektive nefungování resortu. Marksová Tominová novinářům řekla, že pokud by nabídku vést ministerstvo dostala, přijala by ji. Se Sobotkou prý debatovali o prioritách resortu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Velice dobře vím, co na resortu je, jsem si vědoma, že je to nelehká situace," uvedla Marksová Tominová. Problém je podle ní hlavně na úřadech práce ohledně výplaty dávek; navíc prý skoro přišly o původní funkci - aktivní politiku zaměstnanosti.

Už ve středu se Sobotka sešel se zlínskou radní Taťánou Valentovou Nersesjan a bývalou středočeskou radní Zuzanou Jentschke Stöcklovou. Dosavadní kandidát a radní kraje Vysočina Petr Krčál se nominace kvůli osobním důvodům před několika dny vzdal.

Stínovým ministrem práce byl dosud Roman Sklenák, který se ale stal předsedou poslaneckého klubu ČSSD a uvedl, že by preferoval sněmovní práci. Původně se mluvilo o tom, že v čele resortu by mohl být expremiér Vladimír Špidla, který ministerstvo řídil v letech 1998 až 2002. Špidla se ale stane šéfem Sobotkových poradců.

Autoři: ,

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...