Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sobotka potvrdil, že ministerstvo práce povede žena

Česko

  12:46
PRAHA - Budoucí premiér Sobotka potvrdil, že ministerstvo práce povede v nové vládě žena. Vybírá z pěti kandidátek. Nominantku zveřejní v pátek. Kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí za ČSSD je i náměstkyně olomouckého hejtmana Yvona Kubjátová.

Bohuslav Sobotka foto: ČTK

Předseda sociální demokracie a budoucí premiér Bohuslav Sobotka se s ní sešel ve čtvrtek ráno. Potom jednal také s další kandidátkou, stranickou odbornou mluvčí pro lidská práva a rodinu Michaelou Marksovou Tominovou. Do Lidového domu dorazila rovněž zástupkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.

"Krásně jsme si povykládali o sociální problematice, a to je vše," řekla novinářům při odchodu z Lidového domu Kubjátová. Debata se podle ní točila kolem fungování, respektive nefungování resortu. Marksová Tominová novinářům řekla, že pokud by nabídku vést ministerstvo dostala, přijala by ji. Se Sobotkou prý debatovali o prioritách resortu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Velice dobře vím, co na resortu je, jsem si vědoma, že je to nelehká situace," uvedla Marksová Tominová. Problém je podle ní hlavně na úřadech práce ohledně výplaty dávek; navíc prý skoro přišly o původní funkci - aktivní politiku zaměstnanosti.

Už ve středu se Sobotka sešel se zlínskou radní Taťánou Valentovou Nersesjan a bývalou středočeskou radní Zuzanou Jentschke Stöcklovou. Dosavadní kandidát a radní kraje Vysočina Petr Krčál se nominace kvůli osobním důvodům před několika dny vzdal.

Stínovým ministrem práce byl dosud Roman Sklenák, který se ale stal předsedou poslaneckého klubu ČSSD a uvedl, že by preferoval sněmovní práci. Původně se mluvilo o tom, že v čele resortu by mohl být expremiér Vladimír Špidla, který ministerstvo řídil v letech 1998 až 2002. Špidla se ale stane šéfem Sobotkových poradců.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR 2D KONSTRUKÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Mohlo by vás zajímat