Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sobotka požádal Zemana o schůzku. Do Lán pojede ve středu

Česko

  11:01aktualizováno  12:22
Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka už požádal o první povolební schůzku s prezidentem Milošem Zemanem, která by měla proběhnout ve středu v Lánech. Sobotka však nepočítá, že bude hned pověřen jednáním o vládě.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka (vpředu) a místopředseda strany Lubomír Zaorálek přicházejí na schůzku se zástupci hnutí ANO. foto: ČTK

„O schůzku jsem dnes dopoledne požádal kancelář pana prezidenta. Očekávám nyní návrh termínu,“ sdělil Sobotka serveru Lidovky.cz. Ústřední výkonný výbor strany včera potvrdil předsedu ČSSD jako šéfa vyjednavačů o nové vládě a kandidáta na premiéra.

„Určitě je reálné setkání v tomto týdnu. S panem prezidentem jsem o tom ještě nemluvil, ale máme zarezervovaná místa v tomto týdnu,“ prohlásil kancléř prezidenta Vratislav Mynář. Termín schůzky byl nakonec stanoven na středu. Miloš Zeman se nyní zotavuje v lánském zámku ze zranění kolene a pohybuje se jen na kolečkovém křesle nebo o berlích. Setkání se Sobotkou by to ale nemělo bránit.

ČTĚTE TAKÉ

„Počítám, že bych se v příštích týdnech měl s panem prezidentem setkávat o něco častěji, abychom průběžně konzultovali průběh jednání. První pokus je na něm. Jsem přesvědčen, že bude respektovat to, že by ho měla dostat strana, která volby vyhrála,“ řekl šéf ČSSD v rozhovoru pro pondělní LN.

Prezident už dříve uvedl, že první pokus o sestavení vlády svěří do rukou toho, koho mu doporučí vítězná strana ve volbách. O možné koalici vyjednávají sociální demokraté s hnutím ANO a lidovci. Společně mají ve sněmovně většinu 111 hlasů.

KRIZE ČSSD NA SERVERU LIDOVKY.CZ

ROZVRAT ČSSD PO VOLBÁCH:

Hašek a spol. ministry? Moji důvěru nemají, odmítá je Sobotka

HAŠEK VERSUS SOBOTKA:

KOMENTÁŘE OSOBNOSTÍ LN A SERVERU LIDOVKY.CZ:

ZVĚŘINA: Až se Zeman zotaví, na ČSSD ještě zapracuje

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat