31. května 2017 8:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotka s Chovancem sledovali noční cvičení zásahové jednotky v obchodním centru

Policie ČR během nočního cvičení v OC Metropole Zličín. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR během nočního cvičení v OC Metropole Zličín. | foto: Twitter/@MartinAyrer

PRAHA Dvacítka policistů ze zásahové jednotky ve středu v noci v obchodním centru v Praze-Zličíně trénovala zákrok proti střelci. Cílem cvičení bylo zpracování metodiky a postupů pro obdobné případy, řekl novinářům policejní prezident Tomáš Tuhý. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) šlo o první cvičení tohoto typu, do budoucna policisté plánují desítky dalších cvičení po celém území Česka.

Středeční cvičení trvalo přibližně do tří hodin ráno. Týmy policistů si vyzkoušely zásah proti střelci, který v obchodním centru zranil několik lidí a poté se schoval. „Pro policii je velmi cenné, že může cvičit v těchto realistických podmínkách,“ řekl Chovanec. Policisté podle něj používají při podobných cvičeních i poznatky od zahraničních partnerů, například metodiky izraelské policie.

„Sejde se vláda a bude se zabývat koncepcí rozvoje policie do roku 2020. Součástí této koncepce rozvoje policie je také posílení personálních kapacit policie tak, aby prvosledové jednotky policie byly schopny v krátkém čase dorazit na takováto místa,“ řekl novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Koncepce podle něj počítá s tím, že by prvosledové jednotky mohly dorazit na místo do deseti minut. „Materiál je vypracován velmi dobře, velmi kvalitně, umožní to, abychom byli efektivní v boji proti novým druhům kriminality, včetně terorismu a extremismu,“ dodal Chovanec.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz