Sobota 14. prosince 2019svátek má Lýdie 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
23. února 2017 16:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotka před poslanci tajil nástupce Mládka v čele ministerstva průmyslu

Bohuslav Sobotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka. | foto: ČTK

PRAHA Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve čtvrtek odmítl poslancům sdělit, kým chce nahradit Jana Mládka (ČSSD) v čele ministerstva průmyslu a obchodu. Odmítl potvrdit, zda je adeptem státní tajemník pro evropské záležitosti a vládní koordinátor pro digitální agendu Tomáš Prouza (ČSSD).

Chce to nejdříve probrat s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedl jen, že výměna nezpozdí zavádění vysokorychlostního internetu v Česku. Řekl to v odpovědi na interpelaci poslankyně Věry Kovářové (TOP 09 a Starostové).

Kromě Prouzy se spekuluje o Mládkovu náměstkovi Jiřím Havlíčkovi a o někdejším ministru průmyslu Milanu Urbanovi (oba ČSSD). Se Zemanem se má Sobotka sejít ještě ve čtvrtek odpoledne. Mládkův odchod z vlády oznámil premiér v pondělí, ministrovi vyčítal postup v otázce cen mobilních dat v Česku.

Předseda vlády uvedl, že koncem února má výběrová kritéria pro poskytování dotací na zavádění vysokorychlostního internetu projednat monitorovací výbor Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Text výzvy k předkládání projektů na vybudování vysokorychlostního internetu by měl být po odborných konzultacích zveřejněn ve druhé polovině března. Poslankyni Kovářovou zajímal právě tento termín a chtěla vědět, zdali ho avizované Mládkovo odvolání neohrozí. Podle ní měl být Mládek odvolán patrně výrazně dříve.

Výzva bude otevřena všem podnikatelům v oblasti elektronických komunikací, jejich žádosti se budou přijímat zhruba do konce léta letošního roku, uvedl Sobotka. Úspěšné projekty podle něj budou muset získat při hodnocení nejméně 60 bodů ze sta možných.

Dotace podle podmínek programu mají sloužit na modernizace a rozšiřování infrastruktury s cílem umožnit vysokorychlostní přístup k internetu přenosovou rychlostí alespoň 30 Mbit/s. Na projekt bude možné získat dotaci v rozmezí od jednoho do 200 milionů korun.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.