Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Také se mi smáli kvůli rovnátkům, brání Sobotka svůj výrok o stáří

Česko

  11:50
PRAHA - Slovní přestřelka kvůli poznámkám šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky o vysokém věku některých prezidentských kandidátů pokračuje. Po kritice ministra zahraničí Karla Schwarzenbergera (TOP 09) nebo vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM), kteří Sobotku vyzvali k úctě ke stáří, je předseda sociální demokracie označil za "prudérní".

Bohuslav Sobotka. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

"Docela mě překvapila prudérnost, s níž někteří politici (K. Peake) reagují na moji včerejší poznámku o umělých chrupech prezidentských kandidátů. Ukazuje to myslím, jak zoufale v české politice chybí smysl pro humor," reagoval Sobotka na výroky svých politických konkurentů.

Kauza politické korektnosti
A dokládá to tím, že musel ve svých čtyřiceti letech čtyři roky snášet vtipy kvůli fixním rovnátkům, které donedávna nosil. "Nikdy by mě nenapadlo z toho dělat kauzu politické korektnosti," dodává Sobotka.

K TÉMATU

Podle šéfa nejsilnější opoziční strany je debata o vysokém věku kandidátů zcela legitimní. "Jako volič očekávám, že přímo zvolený prezident bude mnohem společensky aktivnější, než jeho nepřímo volení předchůdci, naráží Sobotka na exprezidenta Václava Havla a nynější hlavu státu Václava Klause.

Havel byl přitom veřejně činný až do konce svého života a Václav Klaus je například známý tím, že neuznává dovolenou. Neplánuje ji ani letos. "O žádné klasické dovolené opravdu nevím," řekl prezidentův mluvčí Radim Ochvat.

Jak to vidí aTeo?

Politický humor podle aTea

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat