3. února 2014 12:55, aktualizováno  13:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotkova vláda stáhla Rusnokovy návrhy. Poplatek v nemocnici nebude

Premiér Bohuslav Sobotka s expremiérem Jiřím Rusnokem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér Bohuslav Sobotka s expremiérem Jiřím Rusnokem. | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA Koaliční vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) stáhla z legislativního procesu devět z asi 40 zákonů schválených předchozím kabinetem Jiřího Rusnoka. Je mezi nimi například návrh služebního zákona, zákon o ozbrojených silách nebo návrh na znovuobnovení poplatků za pobyt v nemocnici.

"Primárně jsme vedli debatu o legislativě, kterou jsme zdědili po vládě předcházející," řekl Sobotka na pondělní tiskové konferenci po druhém zasedání kabinetu sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců. "Jednotliví ministři posoudili během víkendu legislativu a dohodli jsme se na tom, že devět z těch zákonů, které jsou v běhu, bude staženo."

Jednou z nejzásadnějších norem, proti níž se ministři jednomyslně vyslovili, je návrh zákona o státní službě, který připravil Rusnokův kabinet. "V důsledku stažení tohoto návrhu zákona je zřejmé, že tím základem pro další projednávání služebního zákona bude poslanecký návrh, který byl předložen v loňském roce skupinou poslanců ČSSD," uvedl Sobotka o normě, kterou již zákonodárci schválili v prvním čtení.

Premiér také doplnil, že další staženou předlohou je zákon o službě vojáků v záloze.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.