9. října 2016 16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sociální demokraté se musí zamyslet, jak dál oslovovat lidi, tvrdí Jiří Zimola

Jihočeský hejtman Jiří Zimola získal ve volbách do krajského zastupitelstva... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jihočeský hejtman Jiří Zimola získal ve volbách do krajského zastupitelstva... | foto: Marek Podhora, MAFRA

PRAHA Přestože ČSSD v krajských volbách prohrála, Jiří Zimola může slavit. Jihočeský hejtman získal v dresu ČSSD přes 9,5 tisíce preferenčních hlasů. I když zatím nechce jít proti současnému předsedovu Bohuslavu Sobotkovi, tvrdí, že je potřeba se zamyslet nad tím, jak chtějí sociální demokraté dál oslovovat lidi.

Sobotka: O post předsedy se nebojím. Ale pro příští volby se poučíme u Pirátů

„ČSSD jako vůdčí strana vládní koalice pracuje dobře, jejich rezorty předkládají návrhy řešení problémů a zlepšují životy obyvatel, ale nemá to ten správný dopad na mínění lidí. Krajské volby to prokázaly, voliči chtějí slyšet něco jiného. My bychom měli zlepšit činnost směrem ven vůči lidem,” uvedl Zimola v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Díky volebních volebním výsledkům si může dovolit přemýšlet i o vysokých postech v ČSSD, výše než na místopředsedu strany ale prý nepomýšlí.

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (vlevo) získal ve volbách do krajského...
Jihočeský hejtman Jiří Zimola získal ve volbách do krajského zastupitelstva...

„To, jestli se rozhodnu kandidovat na místopředsedu, a zejména to, na kolik budou delegáti sjezdu připraveni mé rozhodnutí akceptovat, je věc, která je ve hvězdách. Opravdu pro to nejsem zatím rozhodnut,” řekl Zimola.

Zatím není ani jasné, zda se zúčastní předvolebního boje do Poslanecké sněmovny. Stanovy strany totiž vylučují, aby hejtman mohl být zároveň poslancem.

ČSSD v Jihočeském kraji obdržela přes dvacet dva procent hlasů. Celkově tak bere patnáct mandátů. O tři křesla méně získalo hnutí ANO. V zastupitelstvu dále zasednou ODS, KSČM, Pro jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši. Podrobný přehled naleznete zde.

Lidovky.cz