Součková bude muset znovu k soudu

Autor: ,
  13:14
PRAHA - Případem bývalé ministryně zdravotnictví Marie Součkové se bude opět zabývat obvodní soud. Odvolací senát mu dnes kauzu už potřetí vrátil. Obžaloba Součkovou viní z uzavření údajně nevýhodné smlouvy mezi ministerstvem a advokátem Zdeňkem Nováčkem o poskytování právní pomoci ve sporu s firmou Diag Human.

Bývalá ministryně zdravotnictví Marie Součková u loňského soudu. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Údajně nevýhodná smlouva slibovala Nováčkovi za zastupování státu deset milionů korun - které také dostal. Dalších deset milionů korun měl získat při vypovězení smlouvy. Kdyby Nováček za stát spor s Diag Human vyhrál, obdržel by 170 milionů korun. Podle původní obžaloby chtěla Součková Nováčka úmyslně obohatit. Navíc ho prý v září 2003 nezákonně pověřila zastupováním státu bez výběrového řízení, přestože údajně byla ze zákona povinna předat případ k 1. červenci 2003 Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Učinil tak až její nástupce na postu ministra zdravotnictví Jozef Kubinyi.

Vstoupit do diskuse (7 příspěvků)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.