3. května 2011 7:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud opět projedná případ Laciny, piráta z D1

 Luboš Lacina, který v březnu vytlačil vozidlo z dálnice D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luboš Lacina, který v březnu vytlačil vozidlo z dálnice D1. | foto: ČTK

PRAHA Odvolací Vrchní soud v Praze se bude zabývat případem Luboše Laciny, který je podezřelý z toho, že loni v březnu vytlačil svým vozem pomaleji jedoucí auto z dálnice D1.

Středočeský krajský soud ho loni v listopadu uznal vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví a uložil mu pětiletý trest vězení a sedmiletý zákaz řízení. Muž ale od počátku tvrdí, že pouze nezvládl řízení. Proti verdiktu se na místě odvolal.


Mazda, na kterou svým vozem Lacina údajně najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec se lehce zranili. Z výpovědí svědků u hlavního líčení vyplynulo, že na ně najel schválně. Předtím na ně prý neslušně gestikuloval a bylo vidět, že nadává.

Psali jsme

Nehoda se stala loni 22. března na 24. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Šestadvacetiletá žena v mazdě tam předjížděla kamion. Řidič vozu Škoda Superb, který ji dojel, se ji údajně snažil blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu. Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, Lacina do ní prý bočně najel a vytlačil ji z dálnice. Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. Muž to viděl a následně i přivolal pomoc.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?