Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Exbodyguard Paroubka Štingl jde na 9 let za mříže, zneužíval děti

Brněnský krajský soud projednával 18. dubna případ Viktora Štingla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnský krajský soud projednával 18. dubna případ Viktora Štingla. | foto: Václav ŠálekČTK

BRNO Brněnský krajský soud poslal bývalého elitního vojáka a člena ochranky expremiéra Jiřího Paroubka na devět let do vězení. Viktor Štingl chtěl podle spisu zneužívat děti, včetně nemluvňat.

Přemlouval jejich matky na internetu, aby mu za úplatu poskytly své potomky. Vinu popírá. Tvrdí, že sám pátral po ženách, které jsou ochotny nabídnout k sexu své děti. Výsledky svého vyšetřování chtěl prý předat policii.

Tři roky vězení i pro jednu z matek

Spolu se Štinglem byla odsouzena ke třem letům vězení jednadvacetiletá žena z Brna, která bývalému vojákovi se zkušenostmi ze zahraničních misí poskytla k sexu svoji teprve šestitýdenní dcerku. Vše se odehrálo na parkovišti v osobním autě, kde žena dítě obnažila a Štingl jej líbal na přirození.

Jde o prostitutku, která se stýkala se Štinglem. Proti verdiktu se odvolali oba. Případem se proto musí zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Pět tisíc za dítě

Obžaloba uvádí, že se Štingl snažil v 16 případech přes diskusní servery na internetu, skype a také přes ICQ přesvědčit sociálně slabé ženy z celé republiky, aby mu poskytly k sexu své děti. Nabízel za to obvykle okolo 5000 korun, přičemž měl zájem o orální sex a o pohlavní styk se školačkami a školáky, ale také nemluvňaty. Žádná z těchto matek s tím nesouhlasila.

Kromě matky, která dovolila, aby líbal její dcerku na přirození, uspěl Štingl ještě v jednom případě. Jedna z žen svolila ke společné koupeli muže s jejím dítětem. Matkám podle obžaloby voják sliboval, že děti nebudou traumatizovány, protože je opije vínem, popřípadě omámí léky a počká až usnou.

Dával nabídky i nezletilým školákům

Spis dále hovoří o čtyřech případech, kdy Štingl údajně navázal kontakt na internetu se čtyřmi školáky ve věku od 11 do 14 let a opět jim za společné sexuální hrátky sliboval peníze. Ani v těchto případech neuspěl. Podle spisu Štingl navíc naváděl přes internet neznámého muže ke znásilnění desetileté dívky.

Podle lékařů není Štingl sexuální deviant. Dospěli k tomu po jeho vyšetření s tím, že v sexu touží po dobrodružství a hledá riziko, které jej uspokojuje. Sexuoložka Růžena Hajnová soudu řekla, že Štingl začal hledat sex na internetu a z této virtuální formy přešel do promiskuitního způsobu života.

"Reaguje prakticky na všechno, co souvisí se sexualitou. Touží po dobrodružství, a to se u něj zaměřuje na sexualitu. Jde mu o uspokojení za atypické situace. Přesmykl se z virtuální sféry do reality," soudí Hajnová.

,

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...