25. ledna 2014 7:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud poslal do vazby dva obviněné v kauze České pošty

Česká pošta- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta- ilustrační | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PLZEŇ Okresní soud Plzeň - sever poslal do vazby dva obviněné v kauze České pošty. Třetí návrh na vazbu zamítl, řekl státní zástupce Zdeněk Matula, který případ dozoruje.

Informoval o tom server Aktuálně.cz. Matula navrhoval vazbu pro tři z devíti lidí, které policie ve středu obvinila kvůli údajné manipulaci se stavebními zakázkami souvisejícími s Českou poštou. U všech měl státní zástupce obavy z ovlivňování svědků, u dvou navíc rovněž z útěku.

ČTĚTE VÍCE:

Plzeňský soud začal o vazbě jednat v 17:00, ale verdikt nakonec padl až o půlnoci. Matula uspěl částečně. "Soud vyhověl dvěma mým návrhům, kdy jsem u obviněných požadoval koluzní a útěkovou vazbu. U obviněného, u kterého jsem požadoval jen koluzní vazbu, neshledal tuto obavu," řekl serveru.

Česká pošta:

Státní podnik Česká pošta provozuje kolem 3200 poboček a zaměstnává přes 30 000 lidí. Roční tržby se pohybují kolem 20 miliard korun.

Bližší informace o obviněných nesdělil. "Žádné další informace v současné fázi řízení poskytovány nebudou," uvedl.

Policie ve středu od časného rána zasahovala ve dvou pražských objektech České pošty, v budově hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze 1 a v bývalé centrále v Olšanské ulici na Žižkově. Obvinění, kteří údajně jednali jako organizovaná skupina, jsou prý podezřelí ze zvýhodnění při veřejné zakázce a podplacení.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?