Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Strážník, který zabíjel u diskotéky, půjde do vazby. Hrozí mu doživotí

Česko

  12:03
VYSOKÉ MÝTO - Soud poslal dvaačtyřicetiletého strážníka z Vysokého Mýta, který zabil jednoho muže a dalšího vážně zranil, do vazby. K incidentu došlo poté, co jej ochranka nechtěla pustit na místní diskotéku. Policista v době útoku nebyl ve službě a střílel ze své soukromé zbraně.
Zbraň

Zbraň foto: Shutterstock

O vzetí dvaačtyřicetileté muže do vazby rozhodl Okresní soud v Hradci Králové. O události informovala server Lidovky.cz policejní mluvčí Markéta Janovská. Městský strážník, kterého v pondělí pardubická policie obvinila z pokusu o dvojnásobnou vraždu, o víkendu zastřelil jednoho muže, dalšího vážně zranil. Hrozí mu za to 15 až 20 let vězení nebo trest výjimečný.

ČTĚTE VÍCE O PŘÍPADU:

„Skutky šly bezprostředně po sobě, na základě jednoho jeden člověk zemřel,“ informovala ČTK policejní mluvčí Jitka Vavřinová. Výpovědi zatím vyslechnutých svědků o tom, jak probíhal konflikt mezi muži a ochrankou podniku, se rozcházejí. Policie proto vyzývá další svědky, aby se přihlásili kriminalistům prostřednictvím linky 158. 

Podle svědka, který událost popsal ČTK, se městský strážník společně s dvěma dalšími muži domáhal vstupu na diskotéku Stodola. Ochrance tvrdili, že jde o policejní večírek. Jenže ta skupinku, z nichž minimálně jeden měl být opilý, nechtěla dovnitř pustit. Nato muži vytáhli pepřový sprej a nastříkali jej do místnosti.

Do sporu se krátce poté vložil i majitel podniku, který vyběhl věn a křičel, že na muže zavolá policii. Ti už mezitím odcházeli v doprovodu bratrů ve věku 23 a 25 let, kteří večer sloužili jako členové ochranky. 

„Když střelec odcházel pryč, běžel jsem s ochrankou za nimi. Namířil na mě pistoli, skrčil jsem se a dál ho nepronásledoval. Kluci za ním běželi dál. Pak jsem slyšel výstřely. Přiběhl jsem potom na místo a pomáhal resuscitovat,“ řekl ČTK svědek.

Podle serveru iDnes.cz strážník vytáhl legálně drženou zbraň, s níž postřelil jednoho z bratrů a vážně jej zranil. Druhého muže střelil do hlavy ve chvíli, kdy se sklonil ke zraněnému sourozenci. 

Autor: