Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soud poslal Tauchenovou do vazby. Přímo v nemocničním pokoji

Česko

  20:31
PLZEŇ - Soudkyně Okresního soudu Plzeň-město vzala do vazby osmadvacetiletou Dagmar Tauchenovou, která 10. listopadu osvobodila v Plzni vězně. Informuje o tom soudkyně Bohdana Kučerová.

Manželé Tauchenovi. foto: Policie ČR

Policie Tauchenovou ve středu obvinila z vydírání, útoku na veřejného činitele a maření výkonu úředního rozhodnutí spáchaného formou pomoci. Hrozí ji až osmileté vězení.

Tauchenová namířila zbraň na eskortu doprovázející svého muže Pavla do nemocnice na ošetření, při následném útěku i vystřelila. Manželský pár zadržela následující den policie v jižních Čechách. Tauchen při zásahu zemřel, údajně spáchal sebevraždu. Jeho žena byla postřelená a leží v plzeňské fakultní nemocnici. S největší pravděpodobností by měla být ještě ve čtvrtek převezena do vězeňské nemocnice v Praze - Pankráci.

Vazbu soudkyně uvalila přímo v nemocničním pokoji po několikahodinovém výslechu a rozhodování. Jako důvod označila nebezpečí útěku, a tím maření vyšetřování. Advokát Tauchenové Kolja Kubíček to ale označil za nesmysl.

Obhájce: Jsem otřesen, vždyť se nemůže hýbat

"Jsem úplně otřesen, tím že osobu, která je upoutaná na lůžko, která má prostřelené plíce a tříštivou zlomeninu kosti, která má prostřelenou ruku a chromou levou ruku, tedy osobu, která není vůbec schopná samostatného pohybu, že takovou osobu je třeba zavřít do vězení," řekl Kubíček.

Ačkoliv podle žalovaných skutků hrozí Tauchenové až osm let, obhájce je přesvědčen, že u soudu nakonec nedostane víc než pět či tři roky, a to podmínečně. Upozornil na to, že žena nebyla nikdy trestaná, nikoho nezranila, nikomu neublížila.

"Je to spíš jakýmsi trestem nebo jakousi odplatou za to, že si dovolila zesměšnit vězeňskou službu tím, že tahle ubohá dívka, která váží sotva 50 kilo, odebrala vězně čtyřem po zuby ozbrojeným strážcům," tvrdí Kubíček. Proti uvalení vazby podá stížnost.

Advokát tvrdí, že Tauchenová nikam utéci nechce, nemá kam a nemá kvůli komu. Policii utíkala prý proto, že měla s sebou manžela osvobozeného z vězení. "Jakmile se zasebevraždil, pro ni to skončilo. Pro ni skončil nejen ten případ, pro ni skončil téměř celý život, protože se jí zhroutilo všechno, za co bojovala," dodal advokát.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022
Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně asistované reprodukce. Prodlužuje se doba, kdy žena může podstoupit umělé oplodnění hrazené...

Mohlo by vás zajímat