3. května 2011 12:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud potvrdil trest pro piráta z D1. Odsedí si pět let

Luboš Lacina, pirát D1, u odvolacího soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luboš Lacina, pirát D1, u odvolacího soudu | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Za vytlačení pomaleji jedoucího vozidla z dálnice D1 půjde Luboš Lacina na pět let do vězení. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze, který tak potvrdil verdikt středočeského krajského soudu z loňského listopadu.

Odvolací senát uznal muže vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví, uložil mu také sedmiletý zákaz řízení. Mazda, na kterou Lacina svým vozem najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec se lehce zranili. Lacina od počátku tvrdil, že nezvládl řízení. Nechtěl prý osádce vozu ublížit.

Luboš Lacina, pirát D1, u odvolacího soudu

Nehoda se stala loni 22. března na 24. kilometru dálnice ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Šestadvacetiletá žena v mazdě tam předjížděla kamion. Řidič vozu Škoda Superb, který ji dojel, se ji snažil blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu. Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, Lacina do ní bočně najel a vytlačil ji z dálnice. Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. Muž to viděl a následně i přivolal pomoc.

Čtěte také

Řidička mazdy i její spolujezdec u hlavního líčení shodně vypověděli, že poté, co žena předjela kamion a zařadila se do pravého pomalejšího pruhu, jel Lacina po nějakou dobu vedle ní. Prý na ni neslušně gestikuloval a bylo vidět, že nadává. Pak už si jen vzpomínají, že do nich bočně narazil. Z jejich výpovědí vyplynulo, že na ně najel schválně. Žena uvedla, že od té doby kvůli strachu neřídí.

Lacina se v soudní síni řidičce i spolujezdci omluvil, nechtěl prý nikomu ublížit. Podle jeho verze pouze nezvládl manévr při předjíždění. Prý se na něj zezadu tlačilo další auto a on odbočil doprava příliš brzo. Nárazu do mazdy si nevšiml, až při pohledu do zpětného zrcátka zjistil, že vůz vyletěl ze silnice.

Čtěte také

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!