5. září 2019 15:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud se začal zabývat obžalobou z přepadení a vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi. Vrahovi hrozí doživotí

Záběry přepadení benzinky v Nelahozevsi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběry přepadení benzinky v Nelahozevsi. | foto: reprofoto Youtube/Policie ČR

Praha Loňským přepadením čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku, při němž byla zastřelena čerpadlářka, se ve čtvrtek začal zabývat Krajský soud v Praze. Obžalobě čelí dva muži, David Šindler je souzen za vraždu a nedovolené ozbrojování, Ivan Hollitzer je stíhán kvůli loupeži. Hlavní líčení bude pokračovat v pátek.

„Ve věci byla dnes (ve čtvrtek) přečtena obžaloba, proběhly výpovědi obžalovaných a některých svědků a bylo také provedeno dokazování listinami. V dalších dnech by hlavní líčení mělo pokračovat výpověďmi svědků a znalců,“ uvedla na dotaz ČTK mluvčí krajského soudu Hana Černá.

Šindlerovi hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, Hollitzer může být potrestán maximálně deseti lety vězení. Podle serveru tn.cz, který na čtvrteční jednání upozornil, vyslechne soud v hlavním líčení mimo jiné znalce z oborů biologie, genetiky nebo chemie.

Svíčky, vzkazy, květiny. Příbuzní, známí i častí návštěvníci pumpy přišli uctít...
PROSINEC: První prosincové pondělí otřásla republikou vražda pumpařky na...

Tragédie, která vyvolala velkou pozornost veřejnosti, se stala loni v noci na 3. prosince, kdy maskovaní muži vtrhli na čerpací stanici. Jeden měl krátkou střelnou zbraň, kterou podle policie zastřelil osmapadesátiletou čerpadlářku. Lupiči podle dřívějších informací policie odcizili pokladnu s 10 000 korunami, tři kartony cigaret a další drobnosti za zhruba 20 000 korun.

Kriminalisté zadrželi podezřelé v polovině ledna v Kralupech nad Vltavou a ve Vojkovicích na Mělnicku, přičemž druhého z nich obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy a nedovoleného ozbrojování. Oba muži skončili ve vazbě.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.