17. června 2017 11:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud se začne zabývat střelbou na Zličíně, viněný Armén se stále skrývá

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Soud začne řešit loňský pokus o dvojnásobnou vraždu před nákupním centrem na pražském Zličíně. Cizinec Norayr Tsaturyan tehdy vystřelil na muže, kterého zranil, nejméně šestkrát. Směrem k dalšímu muži střelil přinejmenším dvakrát, ale netrefil ho. Vyplývá to z obžaloby, kterou má k dispozici. Kauzou Arména, který je na útěku, se začne zabývat soud koncem června.

Incident se stal loni 1. července na parkovišti před obchodem Globus. Trojice mužů tam přišla společně a Tsaturyan na ně začal střílet, podle obžaloby „z přesně nezjištěné příčiny“. Nejprve se dvakrát pokusil zasáhnout muže, kterému se podařilo utéct. Vzápětí se otočil a z bezprostřední blízkosti opakovaně trefil druhého z mužů.

Ačkoliv zasahující záchranáři uváděli, že zranění nebyla vážná a šlo buď o škrábnutí, nebo průstřely, v obžalobě stojí, že Tsaturyan muži způsobil mimo jiné zlomeninu krčku stehenní kosti, tříštivou zlomeninu lopatky a masivní krvácení. „Zranění si vyžádalo okamžitý a vysoce odborný lékařský zákrok a ke smrti poškozeného nedošlo jen díky včasné lékařské pomoci,“ uvádí obžaloba.

Podle svědků předcházela výstřelům hádka více lidí, z nichž policie zadržela tři. Ostatní se rozutekli. Střelnou zbraň měl Armén nelegálně, stejně jako množství nábojů různých značek, které později policisté našli na půdě jeho domu v Karlštejně.

Za pokus o dvojí vraždu a nedovolené ozbrojování hrozí cizinci 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest včetně doživotí. Pražský městský soud bude jeho případ řešit od 28. června. Pokud by byl v nepřítomnosti pravomocně uznán vinným a následně zadržen, má právo požádat o nové projednání kauzy v hlavním líčení, přičemž v novém řízení nemůže být potrestán přísněji než v původním.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz