Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud uložil inspektorovi ČOI za útok na obchodníka peněžitý trest. Ten vinu popřel

Soud (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Jindřichův Hradec Inspektor České obchodní inspekce (ČOI) musí za útok na vietnamského obchodníka zaplatit peněžitý trest 25 000 korun. Pokud by je neuhradil, hrozí mu tříměsíční vězení. Rozhodl o tom jindřichohradecký soud. Incident se stal loni v dubnu.

Při kontrole prodejny asijských potravin inspektor podle obžaloby udeřil vietnamského syna majitelů provozovny Šon Chunga. Obžalovaný vinu popřel, rozsudek není pravomocný.

Inspekce v dubnu v provozovně zjistila některé nedostatky a uložila provozovatelům pokutu. Šon Chung při kontrole inspektorů překládal jejich výroky své matce.

Žalovaný inspektor před soudem tvrdil, že mu Šon Chung vyhrožoval. Podle svědků se však inspektor při kontrole choval arogantně. Šon Chung se po incidentu léčil dva týdny s pohmožděnou krční páteří. Uvedl, že kromě toho jej bolela hlava a ucho.

Stíhaného inspektora ČOI po zahájení řízení postavila mimo službu. „Rozsudek není pravomocný, vzhledem k tomu se na současné situaci nic nemění. Inspektor zůstává stále podle služebního zákona postavený mimo službu do té doby, než bude rozhodnutí pravomocné,“ uvedla ředitelka inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu Martina Střihavková. Inspektor se proti verdiktu na místě odvolal.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...