7. března 2019 13:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud vzal do vazby muže obviněného z vraždy dítěte. Na svobodě by mohl být nebezpečný

Pouta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pouta | foto: Shutterstock

PRAHA Soud ve čtvrtek poslal do vazby sedmadvacetiletého muže, který čelí obvinění z pondělní vraždy dítěte v bytě v pražském Chodově. Podle soudce totiž existují obavy, že na svobodě by se muž skrýval nebo by se dopustil dalšího trestného činu. Obviněný proti rozhodnutí podal stížnost, řekl státní zástupce z Městského státního zastupitelství v Praze Petr Boš.

„Obviněný byl vzat do vazby z důvodů vazby útěkové a předstižné, to jest zejména, aby se nevyhýbal trestnímu řízení z důvodu reálně hrozícího vysokého trestu, a potažmo i aby tu trestnou činnost nemohl opakovat,“ uvedl státní zástupce. 

Obviněného muže přivedla k neveřejnému vazebnímu zasedání u Obvodního soudu pro Prahu 4 tříčlenná policejní eskorta. Jeho stížnost bude řešit pražský městský soud. V případě odsouzení za vraždu dítěte muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

07.března 2019 v 11:55, příspěvek archivován: 07.března 2019 v 14:18

Info aktu.cz: Tento muž je podle policistů podezřelý, že zabil dvouleté děvčátko v Praze. Aktuálně začalo vazební jednání u soudu v Praze.

Policisté nechtějí událost blíže komentovat s ohledem na nízký věk oběti a na její rodinu. Podle informací serveru iDNES.cz je obětí tříletá dívka, která podlehla bodným zraněním, a obviněným je partner její matky.

ČTK