Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 2 °C občasný déšť Předplatné LN
30. června 2014 12:58, aktualizováno  13:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud zastavil trestní stíhání Pohůnka, zpravodajce z kauzy Nagyová

Zpravodajec Jan Pohůnek obviněný v kauze Nagyová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpravodajec Jan Pohůnek obviněný v kauze Nagyová. | foto: ČTK

PRAHA Obvodní soud pro Prahu 1 zastavil trestní stíhání zpravodajce Jana Pohůnka v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. České televizi to potvrdil Pohůnkův právník Michal Hráský. Podle soudu jeho jednání není trestným činem. Žalobce se může proti rozhodnutí do tří dnů odvolat.

Zpravodajec Pohůnek čelil spolu s bývalými šéfy rozvědky Ondrejem Páleníkem a Milanem Kovandou obžalobě za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Pro někdejší šéfku kabinetu a nynější manželku premiéra Petra Nečase Janu Nagyovou údajně sledovali Nečasovu tehdejší ženu Radku. Pohůnka spolu s dalšími poslal soud loni v červnu do vazby, kde strávil déle než měsíc.

"Budeme čekat na to, jestli si státní zástupce podá stížnost, má na to tři dny," řekl televizi Hráský. Sám prý s Pohůnkem zhruba dva týdny nemluvil a páteční rozhodnutí soudu má k dispozici zhruba hodinu.

Státní zastupitelství se proti rozhodnutí soudu odvolá. “To ja jasné už teď. Neumím si představit situaci, u které bychom si nepodávali stížnost,“ řekl serveru Lidovky.cz náměstek olomouckého vrchního žalobce Pavel Komár.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle České televize soud v pátek vydal ještě další dvě rozhodnutí. Mohlo by jít o další dva aktéry případu, tedy Páleníka a Kovandu. Podle dřívějšího Pohůnkova vyjádření nešlo v případu Nečasové o sledování, ale o určitou modifikaci obrany proti sledování. Zpravodajci prý měli za úkol zjistit, zda Nečasovu tehdejší manželku nesleduje někdo jiný. Pohůnek také opakovaně tvrdí, že s Nagyovou nikdy nekomunikoval a jako voják pouze poslouchal příkazy svých nadřízených.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...