4. září 2019 11:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud zpřísnil trest za vraždu prodavačky na Třebíčsku na 18 let. Muž zasadil oběti 24 ran nožem

Odsouzený Marcel Forman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odsouzený Marcel Forman. | foto: ČTK

OLOMOUC Za loňskou brutální vraždu mladé prodavačky v Moravských Budějovicích na Třebíčsku uložil ve středu Vrchní soud v Olomouci čtyřicetiletému Marcelu Formanovi 18 let vězení. Původní rozsudek brněnského krajského soudu zpřísnil o 1,5 roku, vyhověl tak odvolání státní zástupkyně. Podle soudu útočil muž zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Ženě, která s ním nechtěla mít vztah, zasadil během minutového útoku 24 bodných ran. Forman se k činu doznal.

Útok se odehrál loni v říjnu na náměstí v Moravských Budějovicích v prodejně výpočetní techniky. Forman byl tenisovým trenérem oběti a neunesl, že s ním žena odmítala mít vztah. Po čtyřech měsících, kdy s ním nechtěla komunikovat a muž se léčil na psychiatrii, se vybavil nožem a vydal se do prodejny, kde pracovala. Čekal, až odejde poslední zákazník a napadl ji zezadu, útok přitom snímaly kamery.

První úder zasadil ženě do zad, poté ji bodal do trupu, přes intenzivní a statečný odpor poškozené, která se mu snažila uniknout. Během jedné minuty jí zasadil 24 ran, zasáhl plíce, srdce i játra. Žena neměla šanci se ubránit, podařilo se jí ještě vyběhnout před prodejnu na chodník ve snaze zavolat pomoc, tam zemřela. Čin podle soudu spáchal zákeřně proti bezbranné ženě. Forman se poté sám přihlásil na policii.

ČTK