Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soud zprostil devianta obžaloby ze znásilnění přítelkyně

Česko

  11:20
BRNO - Brněnský krajský soud zprostil nebezpečného sexuálního devianta Lukáše Dostála obžaloby ze znásilnění jeho přítelkyně.

Lukáš Dostál foto: ČTK

Jednatřicetiletý muž byl před časem odsouzen olomouckým vrchním soudem za znásilnění a zneužití šesti brněnských školaček k 7,5 roku vězení, které si musí odpykat. Nyní mu ale hrozilo zpřísnění trestu až na deset let. Podle soudu však k odsouzení Dostála není dostatek důkazů.

Státní zástupkyně se proti verdiktu na místě odvolala. Případem se proto bude zabývat Vrchní soud v Olomouci. Muž dívku podle spisu v červnu 2008 pozval do svého bytu a navrhl jí, že jí z legrace dá na ruce pouta. Partnerka prý souhlasila, ale pod podmínkou, že je pak hned sundá.

Nesrovnalosti v kauze

Místo toho ji ale svlékl a znásilnil. Soud zdůraznil, že dívka šla s mladíkem do bytu dobrovolně s tím, že tušila, že dojde k intimnostem a pohlavnímu styku. I po údajném znásilnění se k Dostálovi chovala velmi přátelsky, nepřerušila s ním kontakty a naopak jej seznamovala se svými přáteli.

Sexuální deviant Lukáš Dostál

V kauze je více nesrovnalostí. "S ohledem na ně nelze říci nade vší pochybnost, že se skutek stal," uvedla v odůvodnění dnešního verdiktu předsedkyně trestního senátu Dana Kancírová.

ČTĚTE TAKÉ:

Rozsudek ale neznamená, že Dostál není nebezpečný. Lékaři zjistili, že trpí pedofilií a také zvýšenou agresivitou. Dostál byl před časem potrestán za to, že od loňského května do srpna zneužil v Brně školačky ve věku od šesti do 15 let.

Obvykle na ně číhal u dveří činžovních domů. Většinou je při příchodu nebo odchodu vtlačil do průchodu, u poštovních schránek nebo ve výtahu je pak svlékal, osahával a ukájel se.

Dostál přitom vinu důrazně popírá. "Jsem nevinný, nic jsem neudělal a v životě jsem nikomu neublížil. Jsem slušný a vychovaný," řekl před časem u olomouckého vrchního soudu.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...

Mohlo by vás zajímat