Policisté navrhli obžalovat soudce ze sexuálního nátlaku na nezletilou

Autor: ,
  11:48
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu navrhli obžalovat brněnského soudce, který se podle nich pokusil činit sexuální nátlak na nezletilou dívku. Soudce od minulého roku čelí také obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby, ohrožování výchovy dítěte a výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií.

ilustrační snímek | foto: Pixabay.com

O návrhu obžaloby na osobu v postavení „speciálního subjektu“ dnes na policejním webu informoval mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Deník N uvedl, že jde o brněnského soudce stíhaného kvůli pokusu o sexuální nátlak na nezletilou a dalších trestných činů.

„Spisový materiál s návrhem na podání obžaloby byl již předán na Okresní státní zastupitelství v Břeclavi, které ve věci vykonávalo v rámci přípravného řízení dozor,“ dodal Ibehej.

Od poloviny loňského roku je soudce postaven mimo službu. Na podzim podala kvůli případu tehdejší ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) na soudce kárnou žalobu. Za sexuální nátlak hrozí rok až pět let vězení.

Soudce se podle vyšetřovatelů předloni v létě dostal k nezletilé dívce prostřednictvím svého povolání. Následně si s ní začal dopisovat přes sociální sítě a dívku také opakovaně navštěvoval, a to i přes upozornění lidí z jejího okolí, že to není vhodné. Muž se posléze údajně pokusil dívku donutit k sexu, což se ale nestalo. Soudce loni Deníku N potvrdil, že obviněný je, odmítl ale, že trestné činy spáchal.

„Sám nevím, co za tím je. Nic takového jsem neudělal, připadám si jako postava z románu Franze Kafky. Nevím, co si o tom myslet, připadám si jako ve zlém snu. Na nikoho jsem nikdy sexuální nátlak nedělal. Co nashromáždila policie, se nezakládá na pravdě. Víc k tomu říkat nechci, pro mě je to dlouhodobá noční můra,“ sdělil soudce.

Stejný soudce podle informací ČTK čelí také kárné žalobě, kterou podal předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy kvůli tomu, že soudce řádně neplnil oznamovací povinnost podle zákona o střetu zájmů. Kárný senát by měl tuto žalobu projednat v červnu, už jednou však termín rušil a odkládal.

Vstoupit do diskuse (1 příspěvek)

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.