Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Soudci v Brně dostanou nové sídlo, stálo třikrát více, než mělo

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 52
  • Poslední: 14.7. 2009 13:32
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
14.7.2009 8:14

jejda

Na  výkony které podávají, by jim stačily mobilní buňky se suchým záchodem vedle. Vzpomínám na nedávnou dobu, kdy si straničtí pohlaváři stavěli  honosné paláce na odiv celému světu. Jeden takový "moc hezký" stojí v Trutnově u kostela. Říkají mu "Bílý dům" a je pěkně hnusný i po letech. "Zařvalo" kvůli němu kus historické části města. Ještě k těm výběrovým řízením. Pro názornost jak se to dělá, když se firmy ucházejí o zakázky. Třeba při státních zakázkách. To se příslušnému úřadu nabídne dovolenový pobyt,  třeba někde v africe, nebo v norsku a záleží na tom, kde zrovna příslušní úředníci chtějí ten rok "dovolenovat". Norsko je studené, tak hurá do Tunisu. Samozřejmě je nutné se za to firmě revanžovat a zakázka je na světě. Úplatek to není, protože firmy mají fondy na reprezentaci a je to naprosto legální. Ovšem jen v našem státě.

13.7.2009 23:14

"Navrch huj,"

uvnitř fuj!!!  Talárníci tam budou jak v terátiu! Ale je to lumpárna všech lumpáren, za takový prachy jim postavit takový pelech! A kolik pak jich tam je z dob socialismu a s rudou knížkou?! 

13.7.2009 22:53

no akdo za to bude potrestan ???? nejedna se o tricet korun

noooooooo  a kdo bude potrestan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

nikdo, protoze Cech  bude drzet hubu , protoze se nejedna o tricet korun ,,,,,,,, kdyby to bylo tricet korun , to by byl rachot VE STADU VOL. v CR  aleeeeeeeeee   jedna se o  miliardy  tak STADO VOL. v CR  drzi hubu a krok

14.7.2009 0:08

Re: no akdo za to bude potrestan ???? nejedna se o tricet korun

A navrhuješ?

13.7.2009 22:45

My si dáme zahrát, on to někdo zaplatí.

To je typické chování českých úředníků a výsledek Klaus-Havlárny.

13.7.2009 22:32

doupě justiční mafie je excelentně hnusné

a to zatím nevíme , jaké hnusy se denně vaří pod fasádou tohoto stupidního baráku,  návrhu , který je tak krásný , jako sám pavlyček němců ..... k pozvracení .

300% navýšení nákladů je obvyklá praxe  zlodějů od firem z ODSS ALE STEJNĚ I OD ORANŽÁD , ZDE SE VZÁJEMNĚ VELMI SHODNOU , JAKO NA SVÉ IMUNITĚ . Provinčnost celé stavby je také vizitkou města Brna a současně i architektů, zodpovědných za tenhle hnus socialistickokapitalistického realismu , něco na způsob UMĚNÍ  Davida Czerného - pouze na fasádě chybí ty turecké hajzly ......

13.7.2009 23:22

Re: doupě justiční mafie je excelentně hnusné

No tentokrát jsi měl na první místo dát oranžády, protože jejich vláda to celé zorganizovala

14.7.2009 1:49

Re: doupě justiční mafie -jste úplně vedle.

Mafie se projevovala v policii a Státním zastupitelství/ prokuratuře/ - čili sídlí úplně jinde.

13.7.2009 21:33

hmm

K čemu jsou výběrová řízení, když nemají vůbec žádnou váhu. Nakonec to stojí všechno několikanásobně víc. Být na místě těch firem, co výběrové řízení prohráli, třeba právě z důvodu, že jejich nabídka byla vyšší, zažaloval bych stát o náhradu škody způsobenou neobjektivním výběrovým řízením, protože stát se vlastně díky takovému navýšení ceny dohodl s vybraným dodavatelem na nové ceně a to je podraz na zbývající účastníky výběrového řízení.

PS: dokud se tady nebudou zlodějům v kravatách s vysokoškolským diplomem ve službách státu, za jejich zlodějinu zabavovat rodinné majetky, nebo se rovnou zavírat na deset, dvacet či padesát let do kriminálu, tak ta zlodějina nikdy neskončí a bude se porád stupňovat. Jak říkám, zloděj s vysokoškolským vzděláním je pro stabilitu a existenci státu horší než tisíc zlodějů bez diplomu. Když dáte zlodějovi vzdělání a funkci ve státní správě, je to jako by jste dali vrahovi do ruky kulomet.

13.7.2009 21:37

Re: hmm

v USA takovým majetek zabaví a dotyčného zavřou. Na opačném konci světa, v Číně, dostanou rovnou kulku do týla.

13.7.2009 22:04

Re: hmm

Jenom u nás nebude nikdo vzat k odpovědnosti a my všichni zaplatíme to,co šlo někomu lehce do kapsy.

13.7.2009 22:25

Re: hmm

Stát zabaví svůj vlastní majetek? Kulku rovnou do čela bys nechtěl?

13.7.2009 22:35

Re: hmm

Jane ,

jste tupec a vůbec nevíte o čem je řeč.

13.7.2009 21:37

Re: hmm

Jjj, bohužel. A lepší to nebude, takovéhle kšefty jsou typické pro celou EU.

13.7.2009 21:25

Topolanek kandiduje za brnensko.

Proto Topolanek kandiduje ve volbach za brnensky kraj tam se mu dostane stovek milionu korun od sponzoru jenz staveli tuto soudnickou budovu. Proc jsou ty stavby tak honosne protoze v kazde diktatorske zemi se staveji diktatori podobne honosne predrazene palace vzdyt z techto staveb meli vzdy prospech v podobe milionovych sponzorsky daru a milionovych poradenskych sluzeb za pochybnych podminek.

13.7.2009 21:33

Re: Topolanek kandiduje za brnensko.

:) Topolánek byl premiér v roce 2004? Protože v tomto roce ministerstvo spravedlnosti rozhodlo o stavbě a schválilo dodavatele... Není to spíš Sobotkův kšeftík?

13.7.2009 21:38

Re: Topolanek kandiduje za brnensko.

a já, kde pořád berou socani ty stamiliony na propagaci a kampaně.

13.7.2009 23:25

Re: Topolanek kandiduje za brnensko.

Pokud jsem dobře četl článek, tak to podepsal Pavel Němec - US-DEU pánové. Nechtěli by jste se ztrefovaz do něj ?

14.7.2009 0:48

Re: Topolanek kandiduje za brnensko.

Trefovat se do zlodějíčka Němce? Ne, ten na to, jak já čtu, neměl peníze a tak mu to musely oranžády posvětit, takže se správně strefujeme do oranžových megazlodějů.

13.7.2009 21:04

Soudcům to na důvěryhodnosti nepřidá

když  sobě vykládají zákony jinak, než pro plebs.

13.7.2009 22:27

Re: Soudcům to na důvěryhodnosti nepřidá

Asi jsi nějaký spor prohrál. Asi ti dobře tak....

14.7.2009 1:45

Re: Omyl

Pletete jablka s hruškami. SOUDCI s tím nemají co dělat. Výběrové řízení vyhlašovalo MINISTERSTVO, což jsou úředníci, se souhlasem VLÁDY/ to jsou ministři/ a ta to musela předložit PARLAMENTU / což jsou vámi volení poslanci/  (Nebo nemusela?). Pokud ne, je to chyba.

Soudci, ačkoli se proti nim pořád vedou kampaně, moc na veřejnosti nehovoří, leda, když už jsou ve výslužbě. Nebo jen k teoretickým věcem. V médiích obvykle vidíme PRÁVNÍKY / policisté, advokáti, státní zástupci, zaměstnanci ministerstev, právnických fakult nebo jiných organizací, třeba kontrolních./. Ale z nich  zejména ti v exekutivě se někdy vyjadřují ke kauzám, které jsou právě v běhu. Což je často úmyslná chyba.

Je dobré  vědět na hřišti, jaká jsou pravidla hry, dávat pozor při občanské nauce a alespoň rámcově rozlišovat. Pak Vás snadno někdo nezblbne. Nebo vy někoho.

Ta budova je hnusná, i když možná funkční. Kdy vymyslí architekti něco nepodobného paneláku a obchoďáku? Dověděli jsme se v tom článku, kdo to stavěl? Kdo vyhrál tu soutěž podhodnocenou cenou? Copak ti stavaři soutěžili s projektem pro jiné místo? Když tak neodborně projektují,aniž by si provedli nějaký průzkum, měli by dostat  těch 800 mil. a POVINNOST to dostavět, s čím vyhráli, k vlastní škodě -  a hned by byla výběrová řízení průhledná a ceny reálné.

Ta výběrová řízení jsou pěknou ukázkou příživnického chování i těch, kteří mají plnou hubu liberálních pravicových idejí.

13.7.2009 20:51

Nové justiční sídlo v Brně

Stát, který buduje nová drahá státní sídla(finanční úřady po celé zemi,justiční paláce v Praze na Míčánkách a nyní v Brně) a nebuduje pro obyčejné  lidi obyčejné bydlení, nemá budoucnost! Nejsem komunista a nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu, protože to je pohádka. V současné době má KSČM dobrý program, je ale otázkou zda by ho splnily. V každém případě ODS je pro mě nevolitelná strana, protože preferuje bohaté, okrádá důchodce a a odepisuje střední třídu. ODS neumí vládnout, protože neosloví většinu lídí. V této zemi není strana, která se dá volit. Nejmenší zlo je tedy ČSSD... bohužel.

13.7.2009 21:24

Re: Nové justiční sídlo v Brně

Bohužel Ti uniklo, že právě o stavbě Justičního paláce v Brně a o výběru dodavatelů rozhodla vláda ČSSD. Právě tak reforma státní správy (rok 2002 - vláda ČSSD) znamenala nárůst administrativy a stavbu drahých "paláců". ODS napáchala hodně nedobrého, ale právě za toto může ČSSD - je to menší zlo?

13.7.2009 22:09

Re: Nové justiční sídlo v Brně

Ať už za to může kdo chce, tak co Praha. Kolik tam se prošustrovalo peněz a z jednoho justičního paláce se nadělá takový humbuk, jako by to bylo cílené. Uvědomte si, že při každém výběrovém řízení jde zájemce velmi dolů, protože ví, že se muto vyplatí. Byl bych strašně rád, kdyby pražská radnice zveřejnila všechna výběrová řízení, to znamená na začátku a pak kolik to vlastně stálo. Nesouhlasím s tím, ale toto je jen kapka v pražském moři.

13.7.2009 22:17

Re: Nové justiční sídlo v Brně

Humbuk? Z čeho dělám humbuk - jen reaguji na příspěvek, kde obvňují z té 3x předražené stavby jinou stranu, než která to spískala (ostatně není to poprvé - daleko větší miliardy rozfofrovala naše milá vláda v roce 2002 a následujících v rámci rušení okresů a zakládání krajů a tzv. obcí s rozšířenou pravomocí) - a typni si, která strana byla u moci v roce 2002 a v letech následujících...

13.7.2009 22:31

Re: Nové justiční sídlo v Brně

Omlouvám se, reagoval jsem na předchozí příspěvek, ale potvrdil jsem jiný. Souhlasím s tím, že a to jsem v příspěvku vyjádřil, že současné výběrové řízení a to mě určitě dáte za pravdu, že bez rozdílu kdo vládne, je založeno na korupci a dá se to tomu, kdo nabídne účelově nejnižší cenu i když se předem ví, že to absolutně nedodrží a konečná cena bude mnohem vyšší.

13.7.2009 22:35

Re: Nové justiční sídlo v Brně

Saza - jeden z nejvštších korupčníků tohoto státu. Ví o čem muví..

13.7.2009 22:38

Re: Nové justiční sídlo v Brně

Napřed to dokaž fakty, jinak seš jen pouhej tlučhuba na těchto stránkách. Znáš mě? Tak mlč, taky o tobě nepíši, že seš hajz.

13.7.2009 23:24

Re: Nové justiční sídlo v Brně

Jo, to je běžné a obzvláště v tom vyniká populární firma Skanska - která má např. na Slovensku omezení, co se týče účasti ve výběrovém řízení.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...