3. září 2018 17:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soudkyně Hrabcová rezignovala na funkci. Kárné řízení proti ní se zrušilo

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BRNO Soudkyně Hana Hrabcová z Krajského soudu v Praze, která čelila kárné žalobě, sama rezignovala na svou funkci. Nejvyšší správní soud (NSS) proto zrušil veřejné kárné jednání, které se mělo konat ve středu v Praze. ČTK to zjistila z webu soudu. Lze očekávat, že NSS kárné řízení nyní zcela zastaví, pozbylo totiž svůj účel.

Kárnou žalobu na Hrabcovou podal předseda Krajského soudu v Praze Ljubomír Drápal, navrhoval její odvolání z funkce. Podle dřívějšího vyjádření mluvčí NSS Sylvy Dostálové byly důvodem pro podání žaloby údajné průtahy v obchodních a insolvenčních sporech.

NSS požádal znalce o stanovisko, zda je Hrabcová vzhledem ke zdravotnímu stavu schopná zúčastnit se jednání kárného senátu. Na základě znalcova doporučení se jednání mělo konat v Praze, a nikoliv v Brně, kde NSS sídlí a kde zpravidla zasedají jeho kárné senáty.

Podle aktuálního rozvrhu práce Krajského soudu v Praze, který je dostupný na webu www.justice.cz, řešila Hrabcová prvostupňové obchodní spory a zabývala se také elektronickými platebními rozkazy a evropskými platebními rozkazy v obchodních věcech. Měla však zastavený nápad, což znamená, že už nedostávala nové případy.

ČTK

Škoda Fabia II 1.4
Škoda Fabia II 1.4

r.v. 2014, naj. 92 497 km, benzín
170 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz