3. září 2018 17:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soudkyně Hrabcová rezignovala na funkci. Kárné řízení proti ní se zrušilo

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BRNO Soudkyně Hana Hrabcová z Krajského soudu v Praze, která čelila kárné žalobě, sama rezignovala na svou funkci. Nejvyšší správní soud (NSS) proto zrušil veřejné kárné jednání, které se mělo konat ve středu v Praze. ČTK to zjistila z webu soudu. Lze očekávat, že NSS kárné řízení nyní zcela zastaví, pozbylo totiž svůj účel.

Kárnou žalobu na Hrabcovou podal předseda Krajského soudu v Praze Ljubomír Drápal, navrhoval její odvolání z funkce. Podle dřívějšího vyjádření mluvčí NSS Sylvy Dostálové byly důvodem pro podání žaloby údajné průtahy v obchodních a insolvenčních sporech.

NSS požádal znalce o stanovisko, zda je Hrabcová vzhledem ke zdravotnímu stavu schopná zúčastnit se jednání kárného senátu. Na základě znalcova doporučení se jednání mělo konat v Praze, a nikoliv v Brně, kde NSS sídlí a kde zpravidla zasedají jeho kárné senáty.

Podle aktuálního rozvrhu práce Krajského soudu v Praze, který je dostupný na webu www.justice.cz, řešila Hrabcová prvostupňové obchodní spory a zabývala se také elektronickými platebními rozkazy a evropskými platebními rozkazy v obchodních věcech. Měla však zastavený nápad, což znamená, že už nedostávala nové případy.

ČTK