Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku: Soudní znalec Mazel: Radikální pravice asi časem uspěje

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 47
  • Poslední: 18.1.2012 16:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Cerny 18.1.2012 13:53

mily pane Cizku

ze nacismus a rasismus jsou  jsou pravicove ideologie  jsou axiomy o kterych nepochybuje 99,99 % vsech relevantnich politiku , zurnalistu a vubec  obycejnych lidi  na tomto svete.S exotickym nahledem , ze nacismus a rasismus jsou levicove ideologie jsem se setkal vylucne v soucasnem Cesku. Samozrejme ze existuji  vystredbni  napady nazyvat treba severni pol jiznim a naopak nebo penis vaginou et vice versa.ale to je na stejne urovni jako kdyz nekteri cesi nazyvaji nacismus levicactvim.Je naprosto  infertilni  ztracet na takove diskusi byt jedinou vterinu . Samozrejme ze Vy v Cesku budete nazyvat nacisty levicaky a komunisty pravicaky i nadale , ale to je jiste Vase vec - cosa vostra , kdyz byste v tomto tonu chteli komunikovat u nas , byli byste povazovani za psychicky stigmatisovane , ale v Cesku je to asi  bezne.. JInak jsem se osobne krom Ceska  ( madarsky neumim , ale tam to bude asi jeste horsi )nikde nesetkal s tim , aby treba naprosto prima vista  sympaticky clovek se bez mrknuti oka hlasil k tomu ze je rasista a nestydi se za to.V Cesku poslednich skoro 40 let uz neziji a tak moje relativne sporadicke zazitky odsud nejsou jiste representativni . Myslim ale ze Vy se s lidmi , kteri se mir nix dir nix prohlasuji coram publico za rasisty setkavate casteji .

J. Čížek 18.1.2012 15:55

Re: mily pane Cizku

Pane doktore, nikde jsem u nás nečetl ani neslyšel, že by někdo bolševiky označoval za pravičáky. Vždy jsou to levičáci. Přesněji - extrémní levice. Ale náckové jsou také levičáci (extrémní). Zkuste si něco najít z jejich ideologie. Už i jen ten název, v češtině zní: Národní socialistická německá dělnická strana. Myslíte, že se takto bude pojmenovávat strana napravo od středu? Pravice obecně zjednodušeně prosazuje individualitu, kdežto levičáci potřebují mít vše "nalajnováno" v masovém měřítku. A kdo vyčnívá, ten dostane po čumáku ... Doporučuji Vám si něco o tom nalézt, co je pravice a co levice. Ono se totiž s. Džugašvilimu, ani Gottwaldovi a dalším nehodilo, že by obě navzájem se tak nenávidějící strany patřily k jednomu směru. Jsou to prostě dvě strany stejné mince. Jako je rub a líc.

N. Stojanov 18.1.2012 16:01

Re: mily pane Cizku

Myslíte si že současná politika EU prosazuje individualitu?

T. Cerny 17.1.2012 20:07

pravicovy extremismus vychodnich

zemi nasi EU pise dnes Der Spiegel online . Uvadi , ze v zemich byvaleho sovetskeho bloku je pravicovy extremisus a explicitni rasismus  na vzestupu. Na prvnim miste je zde jmenovano Madarsko ktere je na pokraji totalniho ekonomickeho bankrotu a  soucasne extremnim vzestupem rasismu a pravicoveho extremismu . Hned za Madarskem je jmenovano Cesko  s tim  svym nejznamejsim zlodejme Klausem  ktery podnecuje aversi k myslence nasi EU.Clanek je podlozen fotkami  madarskych  neonacistu palicich vlajku nasi EU.V soucasnem klausoidnim Cesku je sice nenavist k nasi EU  vysoce nadprumerna ve srovnani se zememi zapadne od Ceska , stejne jako rasisticke nazory , nicmene sitzuace zde neni jeste tak vyhrocena jako v Madarsku.. Cesko ma s Madarskem velkou spoustu  identickych nazoru  coz by byla solidni platforma pro nejakou  Madarsko - Ceskou Unii .

E. Hagara 17.1.2012 20:38

Re: pravicovy extremismus vychodnich

Vždyť Západ je náš vzor. Kde pak vznikly ty nádnerné ideologie ( Marx - Engels - komunismus, Musolini, Hitler - fašismus) nebo Ku-klux-klan - rasizmus???

Česká majorito ozvy se a hned si extrémistická, rasistická! Jistě menšiny musí vládnout a většiny se musí přizpusobit!!!

Jak dopadli Řekové, nemyslím dnešní. Jak dopadli Římani? Babylonská věž, Čínská zeď a zeď v Matiční ulici??? Kde pak je Třetí říše, Britské kolónie, Japonské císařství a Sovietské impérium?

J. Čížek 18.1.2012 7:00

Re: pravicovy extremismus vychodnich

To i na západě blbnou s pravicovým extremismem? Pane doktore, vždyť je to extremismus levičácký. Co pravicového je na náccích? (národní socialistické dělnické straně)

E. Hagara 17.1.2012 18:00

Proč by neuspěla, znalče?

Co dělá vláda a parlament? Zakazuje, ruší strany, posílá pořádkovou policii na potlačení demonstrací! Co pak se zlepšilo na Šluknovsku? Romové přepadávají, loupí dál. Občané znovu demonstrují.

Takový Tanvald, komu chodí pořádková policie na pohřeb??? Nebo romský pohřeb v kostele. Vidí někdo Roma na bohoslužbě v kostele v průběhu roku? To je nový multikulturný folklór? Kam ta cirkev spěje? Byznys. Za mojich mladých časů, člověk když se chtěl oženit v kostele tak farář vyžadoval znalost katechizmu, krstný list...

V. Kusý 17.1.2012 15:19

Ona ta část pravice co zvítězí u nás

nebude ani tak extrémní, jako nas...á.Přece jen jsme v Čechách, a tady se moc extrémismus (až na tu zlodějnu :-() nepěstuje.

J. Studničná 17.1.2012 14:01

A vláda, aniž by to měla v úmyslu,

tomu, aby krajní pravice uspěla, dělá co může. Nespokojených lidí je čím dál víc a jsou čím dál víc na vládu naštvaní. Právem.

Myslím, že vláda velmi silně ohrožuje naši demokracii.

J. Veverka 17.1.2012 11:26

dotaz

Opravdu bych rád věděl, proč můj příspěvek č.52073718 neprošel cenzurou.

V. Kusý 17.1.2012 15:21

Re: dotaz

Asi jste tam použil některý z výrazů, kterými nás jinak naše "celebrity" z TV a rozhlasu dostatečně zásobují už před dvaadvacátou hodinou!

J. Veverka 18.1.2012 6:12

Zkouška

Cel kem čtyřikrát mi byl zamítnut příspěěvek bez vulgarizmů, urážek a reklamy. Žádal jsem o vysvětlení, ale bez odpovědi. Dělám poslední pokus."Lidovky jsou skvělé noviny!!!!!!"

J. Veverka 18.1.2012 6:13

Re: Zkouška

Sláva, prošlo to!

P. Broda 17.1.2012 10:42

Kdo za to může?

Ten , který k tomu vytvořil podmínky a za tu situaci může! Je to naše vláda a je jedno jestli byla oranžová nebo modrá. A hlavně různí pseudohumanisti.

 Nepřízpusobiví  pouze zneužívají situaci  kterou  vytvořili naši volení zástupci.

Když se nemyješ a žiješ v bordelu  máš vši  blechy a po baráku ti lezou štěnice až do doby než na to zajdeš... Neřešení této situace bude v budoucnu neudržitelná .V době krize kdy už tak zedřeného daňového poplatníka  vláda zdírá ještě víc , zatím co vláda neřeší vyžírky a zloděje a naopak je brání ,dojde trpělivost až  dojde na jednoduchá řešení .V tomto ohledu jsou Slováci daleko před námi . Nemají strach poslat třeba armádu na nepřízpusobivé a mají u zadele  nějaké mezinárodí darmožroutské organizace . Zatím co díky např Matiční zdi jsme se mále pokakali .

Jestli vláda neumí nebo nechce chránit své daňové polatníky nemá nárok jak na daně tak na to aby vůbec dostávala plat!

L. Zichova 16.1.2012 19:22

Jakoby soudní znalec....

Několik málo slov k Varnsdorfu, Novému Boru a Šluknovu. Zaráží mě, kolik lidí dělá, že se jich tento problém netýká a vrcholem všeho je, když někdo dokáže normální původní obyvatele odsuzovat za to, že již nevědí kudy dál a zoufalými pokojnými protesty chtějí na problém, který se týká úplně všech obyvatel naší republiky, upozornit. Ve Šluknovském výběžku se nedělo nic mimořádného, co se týká severu Čech (jen krádeže, loupeže, bordel, rasistické útoky na původní obyvatelstvo) a nikdo se o to nezajímal, až dokud procikánské cenzuře neutekla rádoby senzacechtivá zpráva o "mačetovém masakru". Samozřejmě, že o cikánech v původní zprávě nepadlo ani slovo, ale každý pochopil, o co vlastně šlo. Češi nikdy nebyli a ani nejsou žádní rasisté (viz třeba vztah k rákosníkům). Nikdo ale nemá rád příživníky a parazity.Naopak, každý rád pomůže potřebným (viz. solidarita třeba při povodních).Pokud ale máme trvale živit někoho, kdo nepracuje, dělá bordel, krade a má se lépe než ten, kdo ho živí, pak je asi opravdu "něco shnilého ve státě českém". A pokud se tento příživník odvděčuje tím, že své živitele přepadá, okrádá, uráží a zesměšňuje za podpory vlády, justice a médií, pak zákonitě každého soudného člověka tento stav musí jednou přestat bavit!!!! No a tak jsme se nakonec všichni stali "rasisty". "Rasisty" jsme proto, že chceme, aby zákony platily pro všechny stejně? Aby menšina nebyla protěžována na úkor většiny? A když nasraní, cikány terorizovaní obyvatelé vyjdou do ulic, tak je za výsměchu a křepčení "nepřizpůsobivé menšiny" zmasakrují ozbrojené složky, které si tito řádní občané platí proto, aby je chránily? A cikáni? - množí se jak králíci a na sever Čech se brzy nevejdou.... !

L. Zichova 16.1.2012 19:22

Re: Jakoby soudní znalec....

Nebude to dlouho trvat a brzy budete mít nové, nepřizpůsobivé sousedy i vy, kterých se dění ve Šluknovském výběžku momentálně netýká. Pak bude pozdě litovat, že se vás "Varnsdorf" netýkal. Pamatujte, že ve "Varnsdorfu se bojuje i za Prahu!!!" P.S.: Kdo nežil v Chomutově, Mostě, Litvínově, Teplicích, Ústí a teď i "Šluknovu", tak o cikánech nic neví. Že u vás na vesnici, žijí Horváthovi a jsou slušní, pracují a jsou čistotní? Tak to nejsou cikáni!!! A vy o cikánech stále nic nevíte! Až půjdete po chodníku a banda malejch černejch smradů vám veřejně ve dne a na hlavní ulici bude dlažební kostkou rozbíjet přední sklo vašeho nového auta a vy budete dělat, že to není vaše, protože se budete bát, že vás obstoupí a některý z těch smradů vám zezadu píchne do zad kudlu, protože "to je jeho naturel" a mladistvé není možné potrestat!!!! Až se budete bát vybrat peníze z bankomatu, protože budete vědět,že je cikáni hlídají a budou vás sledovat až do míst, kde vás oberou a budete rádi, že jste to přežili, pak možná pochopíte, co to jsou naši menšinoví spoluobčané. Vyjádřete prosím podporu Varnsdorfu. Pošlete prosím dál tento e-mail, aby se lidé dozvěděli, co se ve Varnsdorfu děje a něvěřili lžím v novinách a lžím z úst vládních představitelů. Vrcholem je proslov policejního rady Kubiceho a neuvěřitelný a skandální proslov Klause. Policejní rada Kubice a jeho pražské gestapo chránilo cikány a masakrovalo Varnsdorfáky. (Já už dávno nazývám tuto vládu GESTAPEM tohoto našeho Národa) Pojďme do ulic než bude pozdě

J. Tejkl 16.1.2012 19:34

Re: Jakoby soudní znalec....

už dlouho jsem se tak nepobavil, jako při čtení tohoto příspěvku :-))) Asi nejpůvabnější je věta: "Češi nikdy nebyli a ani nejsou žádní rasisté (viz třeba vztah k rákosníkům)." To je skutečný majstrštyk!!!  

J. Čížek 16.1.2012 19:51

Re: Jakoby soudní znalec....

Pokud vím, tak se jim tak říká ještě z dob, kdy je sem vozili komouši. Ale dělá jim někdo něco? Je vůči nim tak velká averse, jako ji zde cítíme vůči cikánům? Já myslím, že ne. I když zde žijí tak max. ve třetí generaci, jejich děti patří mezi premianty ve škole, většinově jistě nekradou, na sociálních dávkách asi není ani jeden z nich. Všem se nějak říká či přezdívá. Nedávno jsem četl vzpomínky nějakého rusáka, co zde byl jako okupant. A ten vzpomínal, že nám říkali "rohlíci". Je to označení rasistické?

J. Tejkl 16.1.2012 20:11

Re: Jakoby soudní znalec....

Já nevím, co myslíte Vy? Výraz "rohlík" je dle mého názoru rasově neutrální, spíš postihuje určité charakterové  rysy... Bylo by třeba asi třeba vědět v jakém kontextu byl okupanty užíván. Oproti tomu "rákosník" zřetelně odkazuje k regionálnímu etnickému původu. Někde jsem četl, že  termín "rákosník" vznikl  už v době vietnamské války, ale nevím. 

M. Charouz 17.1.2012 9:15

Re: Jakoby soudní znalec....

Oni ty přezdívky nemají z nějakého rasistického důvodu. Jde prostě o to, že jejich původní jména jsou z natolik odlišného prostředí, že se prostě čechům blbě vyslovují a pamatují. Kdo jste četli např. Kmotra, tak jste si také museli všimnout, že např. italští přistěhovalci do USA si poameričťovali jména. Protože se jim s nimi prostě v USA žilo snáze. Lépe se vyslovovala a pamatovala. Nic víc, nic míň. A netýká se to jen jich, Když vejdu u nás na dědině do hospody, najdu tam tak 1/3 "árijských" Čechů (LOL!), kteří mají přezdívku také.

M. Charouz 17.1.2012 9:17

Re: Jakoby soudní znalec....

Např. Al Capone byl také původně jmenoval Alfonso Caponi, ale to už nezní tak řízně :-)

M. Charouz 17.1.2012 9:07

Re: Jakoby soudní znalec....

Ti "rákosníci" jsou fakt úlet, ale jádro příspěvku je srozumitelné. Jen by to člověk třeba formuloval trošku jinak :-)

F. Doušek 16.1.2012 19:18

Dokud bude kterýkoli "znalec" šmahem nálepkovat

extremisty jako ultrapravicové, nemá ve svém oboru působení co pohledávat.

M. Pechar 16.1.2012 17:14

Pravice?

Jestli se něco komoušům opravdu povedlo, tak zakořenit v lidech představu, že je nacismus a fašismus (ultra)pravicový. Co je na nich pravicového?

Z textů vysvětlujících levicovost těchto politických směrů považuji za velmi dobrý a srozumitelný článek Luboše Záloma Sociální demokracie a fašismus: www.luboszalom.cz/?clanek=123.

J. Čížek 16.1.2012 18:36

Re: Pravice?

A to má být, prosím, expert. Ani nepozná pravici od levice. Komouši si něco vymysleli a všichni další to poslušně papouškují.

J. Tejkl 16.1.2012 19:53

Re: Pravice?

myslím že to určitě pozná. Používá však výraz "extrémní pravice", coby zavedený termín, protože každý ví, co si pod ním představit. Zpochybňovat jeho odbornost protože v mediích používá termín, který je přísně vzato nesmyslný, ale všeobecně srozumitelný, je stejné puntičkářství jako tvrdit, že antisemité ve skutečnosti žádnými antisemity nejsou, protože třeba palestinští Arabové jsou stejně jako Židé semitského původu. To je sice samozřejmě pravda, ovšem termín antisemitismus je zaveden od dob Steinschneidera pouze  jako výraz  nepřátelství, předpojatosti nebo nenávisti k Židům. Čili význam a obsah slova je etymologicky nepřesný  nebo spíš neúplný... S tzv. "pravicovým extremismem", který je ve skutečnosti pouze varietou extremismu levicového  je to podobné...      

J. Čížek 16.1.2012 20:12

Re: Pravice?

Asi máte pravdu, ale stejně je to zavádějící, protože většině ani zde diskutujících, jak je často evidentní z různých jejich příspěvků, rozdíl mezi pravicí a levicí není vůbec znám a melou stále zaužívané, že náckové či fašouni jsou pravičáci.

L. Mosler 16.1.2012 16:26

Je třeba obnovit dominanci katolické církve

v oblasti práva morálky, Jinak bude zvlčilost lidstva pokračovat směrem, který ukázal kapitán lodi Costa Concordia...

N. Stojanov 16.1.2012 16:53

Re: Je třeba obnovit dominanci katolické církve

Návrat k duchovnu bych vnímal spíše jako krok zpět.

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Parkuj na modré | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...